Ana SayfaSAĞLIKEl Titremesi İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

El Titremesi İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Bir fincan kahve ya da bir kalem tutarken el titremesi yaşıyor musunuz? Bu durum sizi sosyal olarak rahatsız edebilir ve altta yatan bir tıbbi durumdan kaynaklanıyorsa büyük bir endişe de yaratabilir. El titremesini ilaçlara başvurmadan doğal yollardan tedavi edebilirsiniz.

Vücudunuzun herhangi bir parçasının istem dışı ritmik hareketi titreme olarak adlandırılır. El titreme sorunu yaşıyorsanız, aşağıda verilen doğal tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Bel ağrısından şikayetçiyseniz bu 10 hatayı yapmayın

El titremelerini durdurmak için ev ilaçları

1. Uçucu yağlar

a. Lavanta yağı
Su ile dolu bir difüzöre üç damla lavanta yağı ekleyin ve aromatik havayı soluyun.

Alternatif olarak, küveti doldurup yaklaşık 10 ila 15 damla lavanta yağı ekleyebilir ve 20 ila 30 dakika boyunca içinde kalabilirsiniz. Bunu günde 1 ila 2 defa yapabilirsiniz.

Aromaterapi, titreyen eller gibi sinir bozukluklarının tedavisi söz konusu olduğunda çok yardımcı olur. Lavanta yağı, el titremelerini tedavi etmeye de yardımcı olabilecek stres ve anksiyeteyi azaltan güçlü özelliklere sahiptir. Sırt ağrısını gidermek için en iyi esansiyel yağlar

b. Papatya Yağı
Su ile dolu bir difüzöre üç damla papatya yağı ekleyin ve aromayı soluyun. Bunu günde 1 ila 2 defa yapabilirsiniz.
Lavanta yağı gibi papatya esansiyel yağı da stres ve anksiyeteyle ilgili olan el titremesi gibi sorunları giderebilir. Yağ, aynı zamanda depresyonu da hafifletebilir.

2. Vitaminler
Bazı durumlarda, belirli vitaminlerdeki eksiklikler de titremelere neden olabilir.

Sağlıklı sinirleri korumak için B12 vitaminine ihtiyaç duyulur ve bunun eksikliği, uygun sinir fonksiyonu için gerekli koruyucu hücre kaplamasının bozulmasına yol açabilir.

B1 vitamini eksikliği de sinir hasarına ve beriberi denen bir duruma yol açabilir, bu da el titremesi riskini artırır.

E vitamini eksikliği de el titremesinin ana nedenlerinden biri olabilir.

Peynir, süt, yumurta, mercimek, lahana, ayçiçeği çekirdeği ve fındık gibi besinleri düzenli olarak tüketebilirsiniz. Ağrıyan ayaklara iyi gelen doğal yöntemler

3. Hindistan cevizi yağı
Günde bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı tüketerek başlayın. Yavaş yavaş, günlük iki çay kaşığına çıkarın.

Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri anti-depresan ve anti-stres aktiviteleri gösterir. Yağ, aynı zamanda el titremelerinin önde gelen nedenlerinden biri olan Parkinson hastalığı ile ilişkili titreme ve diğer semptomların da azalmasında yardımcı olur. Geçmeyen eklem ağrılarına jelatin tozu

4. Elma sirkesi
Bir bardak ılık suya iki çay kaşığı elma sirkesi ekleyin ve iyice karıştırarak için. Bunu günde en az bir kez içebilirsiniz.

El titremelerini tedavi etmek için elma sirkesi kullanımını destekleyen doğrudan bilimsel kanıt olmamasına rağmen, el titremesi sorununu hafiflettiği bilinmektedir. Elma sirkesinde bulunan pektin adı verilen bir bileşiğin tremor semptomlarını hafiflettiğine inanılmaktadır. Elma sirkesi, artrit ve eklem ağrısını nasıl tedavi eder?

5. Limon balsamı
Salatalara, çaylara ve diğer yemeklere limon balsamı ekleyebilirsiniz. Bunu günlük olarak yapabilirsiniz.

Limon balsamı, el titremesini tedavi etmek için başka bir harika çözümdür. Beyin hücrelerini yatıştırmaya yardımcı olabilir ve el titremelerinden sorumlu olabilecek kaygı ve depresyonu azaltabilir.

6. Papatya çayı
Her gün düzenli olarak papatya çayı içmek el titremesi sorununun hafiflemesine yardımcı olur. Her gün 2-3 bardak papatya çayı tüketebilirsiniz.

Papatya çayı sinirler üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve stres, anksiyete ve depresyonun hafifletilmesine yardımcı olabilir. Siyatik ağrısı için 9 etkili ev ilacı

7. Çarkıfelek (tutku çiçeği) çayı
Bir bardak suya iki çay kaşığı çarkıfelek çayı ekleyin. Bir tencerede kaynatın ve süzün. Çay biraz soğuduğunda bal ekleyerek için. Bunu günde en az iki kez içebilirsiniz.

Çarkıfelek, el titremelerini tedavi etmek için mükemmel bir çaredir. Vücuttaki stres ve kaygıyı hafifletebilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler