Ana SayfaGÜZELLİKHindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi

Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi

Hindistan cevizi yağının saça pek çok faydası olduğu için iyi bilinir. Potasyum, B vitamini, çinko ve besinler açısından çok zengin olmasının yanı sıra hindistancevizi yağı, hızlı onarımlı DIY tedavileriyle saç tellerinizi besleyebilir ve nemlendirebilir. Bunları sık sık uygulamak da sağlıklı saçın hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Tedavi Hazırlığı
Tedaviye başlamadan iki ila dört gün önce saçınızı yıkamayın. Tedaviyi kuru saça uygulayın. Hindistan cevizi besinlerini ıslak saçtan daha iyi tutma eğiliminde olduğu için kuru saç önerilir. Saç Maskesini Doğru Uyguluyor musunuz?

Gerekli Malzemeler
İhtiyacınız olan ana bileşen, saf hindistancevizi yağıdır. Orta ila uzun saçlarınız varsa, iki yemek kaşığı yağ gerekir. Kısa saçlarınız varsa, sadece bir yemek kaşığı yeterli olacaktır.

Hindistan cevizi yağını tek başına kullanabilirsiniz, ancak farklı faydalar elde etmek için diğer bileşenlerle karıştırıp eşleştirebilirsiniz. Bunlar şunları içerir:

İki kaşık limon suyu – daha fazla parlaklık için
İki kaşık zeytinyağı – derin bakım için
Bir kaşık elma sirkesi – dolaşıklığı gidermek için
Bir kaşık bal – havadaki nemi saç tellerinize çekmek için

Maskeyi Uygulamak
Hem saçınız hem de malzemeleriniz hazır olduğunda aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz.

İlk olarak, eklemek istediğiniz diğer malzemelerle birlikte hindistan cevizi yağını mikrodalgada eritin.
Saçınızın üst kısmını toplayın ve saçı doyurduğunuzdan emin olarak maskeyi alt kısımda uygulamaya başlayın. (Kalın saçlarınız varsa, saçı dört bölüme ayırmak daha kolay olabilir.) Güçlü Saçlar İçin Gece Maskesi

Maskeyi alt kısma uyguladıktan sonra üst kısım için işlemi tekrarlayın. Doğal olarak yağlı bir saç deriniz veya cildiniz varsa, maskeyi köklerinize sürmekten kaçının.
Başınızın tamamı maskeyle kaplandığında, saçınızı üstte toplayın ve başınıza bir torba geçirin. Saç maskesini saçınızda yaklaşık 45 dakika bekletin. (Maskeyi ne kadar uzun süre tutarsanız saç telleriniz o kadar iyi yumuşar.) Daha sonra, her zamanki gibi ılık su kullanarak saçınızı yağdan tamamen arındırmak için şampuanlayın. Kuruduktan sonra, daha parlak ve daha yumuşak olan canlanmış saçlara sahip olursunuz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler