Ana SayfaSAĞLIKNeden Çiğ Tavuk Yıkanmamalı?

Neden Çiğ Tavuk Yıkanmamalı?

Çiğ tavuğu yıkıyor musun? Yanıtınız evet ise o zaman bu yazımızı okuyun. Tavuğu pişirmeden önce nereye ve kimin dokunduğu belli değil düşüncesi ile yıkayıp temizlemek isteyebilirsiniz. Ancak inanın yıkanmamış tavuk, yıkanmış tavuktan çok daha iyidir. Özellikle sağlığınız ve gıda güvenliği açısından. Çiğ tavuk göğsündeki beyaz çizgiler ne anlama gelir?

Çiğ tavuğun suyun altından geçirilmesi ve yıkanması etin üzerindeki bazı bakterilerin temizlenmesine yarayabilir ancak bu bakteriler ellerinize, giysinize, mutfak lavabo ve tezgahına geçer. Özellikle lavaboda akan suyun altında bakterilerin gidere gideceğini düşünüyor olabilirsiniz ancak sıçrayan sularla aslında her tarafa dağılabilir. Çiğ tavuğun bozulduğunu nasıl anlarsınız?

Uzmanlar, tavuğun pişirilmeden önce yıkanmasının hiç güvenli bir eylem olmadığını belirtiyorlar. Aynı yöntem et için de geçerli. Yine uzmanların tavuk ve etteki bakterilerin güvenli bir şekilde yok edilmesi için tek önerisi pişirilmesi…Buzlu tavuğu çözdürmenin yöntemi 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler