Ana SayfaGÜZELLİKSaç Renginin Solması Nasıl Önlenir?

Saç Renginin Solması Nasıl Önlenir?

Mükemmel bir saç rengi elde etmek için düzenli olarak büyük miktarda para harcıyoruz. Ancak kısa sürede renk soluyor. Saç rengini, uzun süre korumak için yapabileceğiniz birçok şey var.

Sıcak Duşlardan Kaçının

Sıcak su sadece cildinizi kurutmaz; saç renginizin ömrünü kısaltır. Her zaman şampuanlama ve durulama oda sıcaklığında suyla yapılması gerekir. Bu, daha uzun süre kalıcı bir renk sağlayacak, saç tellerinizi güzel ve nemli tutarken aynı zamanda kırılmaları da önler.

Saç Koruyucu Kullanın

Saçınızı güneşten ve klordan koruyun. Renginizin solmasını önlemek için SPF’li bir saç koruyucusu kullanın. Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

Sıcak Araçları Aşırı Kullanmayın

Saçınızı boyadıktan sonraki ilk hafta sıcak aletlerinizden uzak durun. Fön makinesi ve düzleştirici gibi sıcak aletler aslında renk solma sürecini hızlandırır. Bu aletler bazen gerekli olsa da, saçınızı boyadıktan sonraki ilk hafta mümkün olduğunca kullanmayın.

Saçınızı Olabildiğince Uzun Süre Yıkamak İçin Bekleyin

Kuru şampuan kullanarak saçınızı olabildiğince az yıkayın. Özellikle saç boyandıktan sonra 24 saat ile 48 saat arası yıkamayın.

Duş Filtresi Deneyin

Sert su saçın rengini ve doğal yağlarını çıkarır; filtreler suyu yumuşatır.

Boyamadan Önce Saçınızı Hazırlayın

Boyadan 2 gün önce saçtaki ürün birikimlerini çıkarmak için bir şampuan kullanın. Saçınıza nemlendirme sağlamak için haftada bir kez derinlemesine bakım yapan bir maske kullanabilirsiniz. Saçınızın Rengini Beğenmezseniz Boyayı Akıtma Yöntemi

Derin Bakımı Az Yapın

Derin bakım veya evde kullanılan maskeler boyamadan önce iyi bir fikir olsa da, koyu siyah veya canlı bir kırmızı rengi soldurabilir. Saç kremi veya maske, nemlendirmek için saç köküne derinlemesine girecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak durulandığında renk molekülünü de alarak renk solmasına neden olur.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler