Ana SayfaHAYATDonuk Görünümlü Altın Takılarınızı Parlatmanın Pratik Yolu

Donuk Görünümlü Altın Takılarınızı Parlatmanın Pratik Yolu

Tabii ki, altın mücevherinizi bir bardak biraya koymak biraz garip, ama sonuçlarına inanamayacaksınız. Yıllar boyunca rengini değiştirdiği ve şimdi çok kötü göründüğü için takmadığınız altın takılarınız var mı? Donuk ve eski görünümlü altınlarını kolayca canlandırabilirsiniz. Vermeil (Altın Kaplama) Takıları Temizleme Yöntemi

Oksidasyon
Gümüş takılar hava, su ve toz gibi çevresel maddelere tepki verir. Bu mat ve karanlık görünmesini sağlar. Özellikle oksijen onları daha koyu gösterir, ancak su aynı zamanda korozyona neden olur. Bu sürece oksidasyon diyoruz. Saf altın oksitlenemez.

Elmas gümüş
Elmas (veya sahte elmas) yüzük gibi mücevherlerin, yumuşak bir diş fırçası ve biraz diş macunu ile fırçalanırsa tekrar parlatılabileceğini biliyor muydunuz? Bu yöntemi gümüş takılarınız için de kullanabilirsiniz. Daha sonra, mücevherleri suyla durulayın ve kurumasını bekleyin. Takılarınızı Temizlemenin ve Parlatmanın En Kolay Yolu!

Takı
Saf altın kullanılamayacak kadar kırılgan olduğundan, altın mücevheriniz genellikle altın kaplama ile çevrili bakır, nikel veya çinkodan yapılır. Bu madenler zamanla okside olduğu için altın takılarınız da donuk görünümlü olabilir.

Çözüm
Neyse ki çözüm oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan bir bardak bira. Altın mücevherinizi bir bardak veya kaseye koyun ve yaklaşık on dakika bekletin. On dakika geçtikten sonra, mücevherleri çıkarın ve temiz bir mutfak havlusu veya bezi ile kurulayın. Mücevherlerinin daha önce hiç olmadığı gibi parlayacağını göreceksin. Orijinal rengine geri dönecek ve tekrar yeni görünecek. Takılarınıza Zarar Veren 6 Davranış 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler