Ana SayfaEvMUTFAKBakır Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bakır Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yumuşak bir maden olan bakır eski dönemlerden kalan güzel bir mirastır. İnce olarak alındığında aksesuar olarak, kalın alındığında mutfak eşyası olarak kullanılırlar. Bakır eşyanın antika sayılabilmesi için yaklaşık kullanımından 100 yılı geçmeli ve üzerinde el işçiliğinin olması gerekmektedir. Bakır kaptan su içmenin inanılmaz faydaları

Bakırla Yapılan Yemekler

Bakır, pek çok yemeğin yapımında kullanılmaktadır. Bunların en başında et ve tavuk yemek geliyor olsa da, balık, mantar, güveç gibi yemeklere de ayrı bir lezzet katar. Gerçek bakır bulunabildiği takdirde, sürekli olarak kullanımı mümkündür. Bakır nasıl temizlenir?

Bakır Cezveyle Kahve Yapımı

Bakır cezveyle içeceğiniz kahve, muhtemelen şimdiye kadar içeceğiniz en lezzetli kahve olacaktır. Taze kahve alır ve bu cezvelerle kahveleri pişirirseniz hem çok daha fazla köpürecek hem de kahvenin aroması ortaya çıkacaktır.

Bakır Kapların Temizlenmesi

Bakır kapların temizlenmesi için özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmamaktadır. Normal tencere ve tavalar gibi elde ya da bulaşık makinesinde temizlenebilir. Ancak temizlenmesi çok daha zor olacaktır. Bu nedenle de günümüzde çok tercih edilmez. Ayrıca bilmelisiniz ki, 3-4 yılda bir kalaylanması şarttır. Aksi takdirde, lezzet katmak yerine yemekleri daha kötü yapacağı gibi sağlığınıza da zarar verebilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler