Ana SayfaGÜZELLİKAnti-AgingYaşlanma Karşıtı Çözüm: Fisetin

Yaşlanma Karşıtı Çözüm: Fisetin

Yaşlanmanın erken belirtileri ciltte ve saçta kolayca görülür. ince çizgiler, lekeler, kırışıklıklar, saç dökülmesi, saçların beyazlaması ve pigmentasyon şeklinde kolayca görülür. Ancak yaşlanma sadece bir faktörün sonucu değildir. Etkisi, sonuçta genel sağlık üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olan hücresel düzeyde bile görülür. Araştırmacılar bir organik bileşik olan fisetin’in güçlü yaşlanma karşıtı etkisini keşfettiler.

Fisetin Vücudu Nasıl Etkiler?
Basitçe söylemek gerekirse, kişi yaşlanmaya başladıkça vücuttaki hasarlı hücreler birikmeye başlar. Yaş burada çok hayati bir rol oynar, çünkü ne kadar gençseniz, hasarlı hücreleri yönetmek ve temizlemek için bağışıklık sisteminiz o kadar sağlıklıdır. Bir kişinin bağışıklık sisteminin bu hasarlı hücreleri temizleme yeteneği yaşla birlikte azalır ve bu hücrelerin birikmesine, şişmesine ve sonunda dokuyu bozmasına neden olur. Bu daha sonra kanser gibi ölümcül hastalıklara yol açabilir. Fisetin, bu hasarlı hücrelerin yükünü azaltmaya yardımcı olur ve genel sağlığı ve yaşam süresini iyileştirir. Bu nedenle, bu temel flavonoidi beslenmenize dahil etmek çok önemlidir. Yaşlanma Karşıtı Yüz Serumu

Fisetin Nasıl Alınır?
Fisetin, kanserin kemo-önlenmesindeki rolü de dahil olmak üzere sağlığı geliştirici etkileriyle bilinir. Bu hayati flavonoid çilek, salatalık, üzüm ve elmada bulunur. İşte fisetin içeren yiyecekler…

Çilek
Bu sulu meyve beyin dejenerasyonuna karşı korur ve Alzheimer gibi ciddi sinir hastalıklarını önler.

Elma
En besleyici meyvelerden biri olan elmanın akciğer kapasitesini iyileştirdiği bilinmektedir.

Trabzon hurması
Sindirimi iyileştirdiği ve etkili bir antioksidan olduğu bilinmektedir. Yaşlanma Karşıtı Göz Kremini Yapabilirsiniz

Soğan
Bu sebze kötü kolesterolü ve trigliseriti düşürür ve kan pıhtılarını çözer .

Üzüm
Üzüm son derece besleyicidir ve kalbinizi korur. Journal of Nutrition’da yayınlanan 2009 tarihli bir rapora göre, glisemik indeksleri ve glisemik yükleri daha düşük aralıktadır ve diyabetli kişilere sağlık yararları sağlayabilirler.

Salatalık
Salatalarda yaygın olarak kullanılan bu sebze cilt ve saç sağlığını iyileştirir. Salatalık suyunun cildinizi genç ve taze tutmasıyla bilinir. Ayrıca kanseri önlemeye yardımcı olur.

Mango
Bu mevsim meyvesi bağışıklık sistemini ve kırmızı kan hücrelerini güçlendirir. Ayrıca cildi temizler, sağlıklı bir bağırsağı destekler ve kötü kolesterolü düşürür.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler