Ana SayfaEvBAHÇEBitkiler Hızlı Büyümelerini Sağlayan Yöntem

Bitkiler Hızlı Büyümelerini Sağlayan Yöntem

Bitkiler Hızlı Büyümelerini Sağlayan Yöntemi biliyor musunuz? Sabah yumurta ve kahve içeren harika ve rahat bir kahvaltı yaptınız. Kahvaltı bittiğinde yumurta kabukları ve kahve telvesini ne yapıyorsunuz? Muhtemelen onları çöpe atıyorsun. Oysa yumurta kabukları ve telveden çok iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Çiçek yetiştirme yeteneği

Bu yöntem bitkileriniz için inanılmaz derecede yararlı olabilir. Özellikle bahçeniz varsa. Bitkileriniz büyürken genellikle sümüklü böceklerin istilasına uğrar. Pahalı böcek ilacı veya bitki besinlerine ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken tek şey çöp kutusuna ne attığınıza daha fazla dikkat etmektir! Ev Bitkilerinizi Yeniden Canlandırmanın 10 Püf Noktası

Yöntem

Bu yöntem için neye ihtiyacınız var? Çok basit: 12 boş yumurta kabuğu ve dört yemek kaşığı kahveye ihtiyacınız var. Yumurta kabukları bir kapta biriktin. Malzemeleri topladıktan sonra, bunları bir karıştırıcıya koymanız ve su eklemeniz yeterlidir. Pürüzsüz bir karışım haline gelinceye kadar bu içerikleri birlikte karıştırın. Gerekirse fazladan su ekleyin.

Bahçe

Karışım tamamlandığında, bahçenizdeki bitkilerin yetiştiği toprak üzerine dökebilirsiniz. Aniden daha önce hiç olmadığı gibi büyüyüp büyüyeceklerini fark edeceksiniz! Ve sümüklü böcekleri de uzak duracak. Evde Havanızı Temizleyen Mükemmel Bitkiler

Bu nasıl çalışıyor?

Kahve çekirdekleri nitrat içerir ve sümüklü böcek bu maddeden nefret eder, bu yüzden yanlarına yaklaşmazlar. Yumurta kabukları da doğrudan toprağa kalsiyum sağlar. Bu bitkilerin daha sağlıklı ve daha güçlü olmasına neden olur!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler