Ana SayfaHAYATPRATİKRende Temizlemenin Kolay Yolu

Rende Temizlemenin Kolay Yolu

Rende temizlemenin kolay yolunu biliyor musunuz? Özellikle de peynir rendelenmişseniz ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Yumuşak, yağlı peynir rende deliklerinin içinde sıkışıp kalabilir ve süngerinizi yırtıp (a da gerçekten kendinize zarar verebilirsiniz!. Yazımızda rende temizlemenin kolay yolunu anlatacağız.

Rendeleri temizlemek için bir limon dilimi kullanın…
Limonr doğalyağ sökücüdür. Limonun asitliği yağın kesilmesine yardımcı olur ve etli küspe metalleri ovalayabilir ve temizlenmesi zor deliklere girebilir. Zencefili Rendelemenin Kolay Yolu

Peynir rendenizi temizlemek için bir limon kullanın. Bir limonu ikiye bölün ve limonun rendelemeye başlayıh. limon ve limon suyu peynir kalıntılarının çıkmasını sağlayacaktır. Biraz bekletin ve ardından sıcak su ile yıkayın.

Eğer peynir rendesi yaptıktan hemen sonra yıkama yapmazsanız rende üzerinde peynir sertleşir. Bu durumda daha aşındırıcı bir temizliğe ihtiyaç duyarsınız. İkiye kestiğiniz limonu tuza batırın ve rendeyi bu şekilde rendeleyin. Sertleşmiş peynir kalıntıları tamamen çıkacaktır.

Temizlik için sünger kullanmayın. Sünger rendenin bıcakları tarafından parçalanabilir. Eğer çok sert kalıntılar varsa o zaman sert bir fırça ile temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler