Ana SayfaHAYATDordurucu veya Buzluğu Doğru Kullanmanın Püf Noktaları

Dordurucu veya Buzluğu Doğru Kullanmanın Püf Noktaları

Buzluğunuza daha sonra kullanmak için koyduğunuz yiyecek maddeleri bir bakarsınız ki soğuktan yanmış… Aylarca sakladığınız yiyeceğiniz kullanılmaz halde. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için hangi yiyecekleri dondurucuya nasıl koymanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.
Dondurucu yanıklığını önlemek için uygulayabileceğiniz basit adımlar şunlardır: Dondurucuya Atabileceğiniz Hayat Kurtaran 8 Hamur İşi

Doğru kutuları kullanın
Sadece dondurucu için tasarlanmış poşetler veya kaplar dondurucuya girmelidir. Bunlar daha kalın plastik veya camdan yapılmıştır ve yiyeceklerinizin kurumasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Mümkün olduğu kadar havayı alın
Kabınızdaki havayı yiyeceklerinizle sıkıştırmak, derhal dondurucu yanmasına yol açacaktır. Bu sorundan kaçınmak için, yalnızca dolu kapları dondurun (genişleme için 1/2 inçlik üst boşluk bıraktığınızdan emin olun). Ardından, havayı sızdırmaz hale getirmeden önce kapları sıkın. Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çift sarın
Dondurucuda bir süre bekletecek olduğunuz yiyecekleri ikinci bir torbaya koymak iyi fikirdir.

Gıdaları dondurmadan önce soğumalarını bekleyin
Gıdalar iyice soğumadan dondurulursa, buhar buz kristallerine dönüşür. Dondurucudaki diğer gıdaların çözülmesine ve sonra tekrar donmasına neden olur.

Birden fazla gıda dondurmayın
Bunu yapmak, derin dondurucunun sıcaklığını artıracak ve daha önce dondurduğunuz gıdaların çözülmesine neden olacak. Derin Dondurucu Temizlemenin İncelikleri

Önce en eski gıdaları kullanın
Her şeyi etiketleyin ve tarih yazın, böylece ne zaman dondurucuya koyduğunuzu bileceksiniz. Önce en eski tarihleri olan paketleri kullanın, böylece dondurucuda harcadığı zamanı en aza indirirsiniz.

Dondurucuyu ihtiyacınızdan fazla açmayın
Sıcaklığı donma sıcaklığında veya altında tutabiliyorsanız, dondurucuda yanma şansı az olacak.

Buzdolabınızın dondurucusu muhtemelen çok açıldığından, yalnızca şu an kullandığınız şeyleri orada saklayın, diğer gıdaları başka bir dondurucuda tutmak daha iyi olacaktır. Dondurucuda Saklayıp 5 Dakika Yemek Yapabileceğiniz Sebzeler

Dondurucu sıcaklığını düşürün
Derin dondurucunun 0 ° C veya daha düşük bir sıcaklığa ayarlandığından emin olun, bu nedenle kapıyı açtığınızda daha az bir sıcaklık salınımı olur.

Soğutucunuzu Dolu Tutun
Dondurucunuzu en az% 75 dolu tutmaya çalışın; böylece kapıyı açmanız veya yeni parçalar eklemeniz gerekse bile soğuk kalır. Bu aynı zamanda bir elektrik kesintisi sırasında herşeyin daha uzun süre donuk kalmasını sağlar.

Derin Dondurucunuzu Aşırı doldurmayın
Dondurucunun arkasındaki havalandırma kanallarının tıkalı olmadığından emin olun, böylece soğuk hava düzgün şekilde dolaşır ve tüm gıdalar aynı sıcaklıkta tutulur. Derin Dondurucuya Hangi Sebze Nasıl Konulur?

Dondurucunuzu dikkatlice seçin
Buzdolabının dondurucuları ve dikey dondurucular üzerindeki otomatik defrost özelliği biraz tasarruf sağlar ancak aynı zamanda çok fazla dondurucu yanmasına da neden olur. İkinci bir dondurucu satın almayı planlıyorsanız, gıdaları en uzun süre saklayabilmenizi sağlayacak özellikleri gözönüne alın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler