Ana SayfaEvDiş Macununu Kullanmanın 18 Farklı Yolu

Diş Macununu Kullanmanın 18 Farklı Yolu

Dişlerinizi temizlemek için kullandığınız diş macunlarını, amacının dışında farklı işler için de kullanabilirsiniz.

İşte diş macununun bazı kullanışlı yolları:

 1. Telefon ekranlarındaki çizikleri düzeltin

Telefon ekran koruyucunuz yoksa, üzerinde çiziklerin olması muhtemeldir. Diş macunu kullanarak, çiziklerin görünümünü hafifletebilirsiniz. Parmağınıza az miktarda diş macunu alın ve yavaşça ekrana sürün. Nemli (ıslak olmayan) bir bezle macunu silin. Tuzun mutfaktaki farklı kullanımlarını biliyor musunuz?

 1. Duvardan boya çizgilerini temizleyin

Çocuklarınız kalemlerle duvarları boyamayı, çizmeyi seviyorsa, onları temizlemek için de diş macunundan yararlanabilirsiniz. Nemli bir beze biraz diş macunu koyun ve duvarları hafifçe silin.

 1. Sivilce için kullanın

Sivilce için diş macunundan yararlanmak çok kullanılan bir yöntemdir. Yatmadan önce sivilcenin üzerine diş macunu sürün ve gece boyunca bekletin.

 1. Su izlerini temizleyin

Ahşap yüzeylerdeki su lekelerini temizlemek için, lekeleri diş macunu ile ovarak temizleyin. Sonra mobilya cilası ya da zeytinyağı sürerek temizliği tamamlayın.

 1. Duvardaki delikleri kapatın

Duvardaki çivi deliklerini kapatmak için diş macunu kullanabilirsiniz. Duvar boyasının rengine göre, diş macununa biraz aynı renklerde göz farı ekleyebilirsiniz. Sarımsağın inanılmaz farklı kullanımları

 1. Halıdaki lekelerini temizleyin

Halıda oluşan lekeleri temizlemek için, lekenin üzerine biraz diş macunu sürün ve sonra fırçalayın. Lekeyi fırçalamak için de eski diş fırçanızı kullanabilirsiniz.

 1. Araba farlarını parlatın

Arabanızın farlarını temizlemek için, biraz diş macunu sürerek kuru bir bezle silin.

 1. Mutfak zeminindeki lekeleri çıkarın

Mutfak zemininde yemek lekelerinin oluşturduğu zorlu lekeleri temizlemek için, lekeye biraz diş macunu sürün ve kuru bir bezle silin. Aynı yöntemi ahşap zemindeki lekeler için de uygulayabilirsiniz.

 1. Derideki bozulmaları düzeltin

Deri ceketiniz, çantanız ya da ayakkabılardaki sürtünme izi gibi bozulmaları düzeltmek için, diş macunu kullanın. Bir beze diş macunu koyun ve deriyi ovalayarak silin. Yoğurdun yemek dışında 8 farklı kullanımı

 1. Ellerinizdeki sarımsak kokusunu giderin

Ellerden çıkmayan sarımsak kokularını gidermek için, ellerinizi diş macunu ile ovun.

 1. Beyaz spor ayakkabıları temizleyin

Eski bir diş fırçası ve diş macunu ile beyaz spor ayakkabılarınızı fırçalayarak temizleyin.

 1. Araba boyasındaki çizikleri düzeltin

Arabanızın boyası çizildiyse, diş macunu ile çizikleri gizleyebilirsiniz. Nemli bir süngere biraz diş macunu koyun ve çizikleri ovalayın. Daha sonra macunu yumuşak bir bezle silin.

 1. Bahçe mobilyalarını temizleyin

Bahçedeki plastik mobilyaları temizlemek için, nemli bir beze diş macunu koyun ve ovalayarak temizleyin.

 1. Krom bataryaları temizleyin

Lavabo bataryasını parlatmak için, biraz diş macunu sürün ve bir bezle ovalayarak temizleyin. Soğanın 10 farklı kullanım alanı

 1. Çürükleri tedavi edin

Diş macununu, çürükleri daha az fark edilir kılmak için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yatağa gitmeden önce diş macununu çürüklere uygulayın ve ardından bölgeyi bandajlayın.  Sabah, karışımı yıkayın. Üç gece boyunca uygulamaya devam edin, morarma normalden daha kısa sürede kaybolur.

 1. Lavaboları parlatın

Lavabolarınızı temizlemek ve parlatmak için, eski bir diş fırçası ve diş macunu ile fırçalayın. Macunun aşındırıcı özelliği lavaboyu temizleyecektir ve aynı zamanda drenajı deodorize edecektir.

 1. Böcek ısırıklarını rahatlatın

Sivrisinek ısırıklarının neden olduğu kaşıntıları geçirmek için, biraz diş macunu sürün.

 1. Hafif yanıkları iyileştirin

Elinizi sıcak tencereye dokundurduğunuzda oluşan hafif yanıkların acısını gidermek için, önce elinizi hemen soğuk suyun altına tutun, sonra biraz diş macunu sürün. Asetonun 8 farklı kullanım yolu

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler