Ana SayfaEvMUTFAKBrokoli Pişirirken Kokusu Nasıl Önlenir?

Brokoli Pişirirken Kokusu Nasıl Önlenir?

Parlak yeşil saplar ve bir sürü brokolinin çiçeği, C vitamini, protein, lif ve kalsiyum gibi besinlerle doludur. Brokolinin kalorisi düşüktür. Yarım bardak brokoli sadece 23 kalori içerir. Brokoli Nasıl Temizlenir?

Brokoli pişirirken, kükürt benzeri bir koku çıkarır. Bu koku, süpermarketten veya pazardan brokoli taze ise ortaya çıkar. Neyse ki brokolini pişirirken, sebzelerin vitaminlerini ve minerallerini koruyarak sebzelerin kötü kokmasını önlemek için birkaç yöntem kullanabilirsiniz.

Bir tencerenin dibine bir parça sandviç ekmeği yerleştirin, bütün dilim veya kesebilirsiniz. Ekmek kokuları emmeye yardımcı olur.

Tencereye bir buhar sepeti yerleştirin ve buhar sepetinin alt kenarının ıslanmasına yetecek kadar su ekleyin. Sebzeleri buharda pişirmek için çok az suya ihtiyacınız var. Brokoliyi 1 Yıldan Daha Fazla Nasıl Saklayabilirsiniz?

Ocağı yüksek ısıda açın ve suyu kaynama noktasına getirin. Büyük demet brokoliyi ayırarak küçük parçalara ayırın. Brokoliyi sepete yerleştirin.

Tencereyi örtün ve sebzeyi sadece üç ila dört dakika buharda pişirin. Aşırı pişmiş brokoli, yemek yaparken hoş olmayan bir koku yaratabilir.

Brokolinin kokusunun havaya karışmasına izin vermek için tamamen pişmeden kokmaya başladığında kapağı açın. Brokoliyi Lezzetli Hale Döndürebileceğiniz 6 Tarif

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler