Ana SayfaHAYATBuz Kompresi Yapmanın Pratik Yolu

Buz Kompresi Yapmanın Pratik Yolu

Buzlukta her zaman bir buz kompresi olmalıdır. Yaralanma durumunda anında uygulanarak şişmenin, ağrının önüne geçirilir. Ya da piknikte, deniz kenarında içecekleri soğuk tutmak için de çok işe yarar. Evde kendi buz kompresinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bulaşık sabunu sadece bulaşıkları yıkamanın dışında pek çok şey içinde kullanılabilir. Örneğin, onunla harika bir buz kompresi yapabilirsiniz. Sıcak ve soğuk kompres nasıl yapılır?

Buz kompresi için gerekli malzemeler

  • Açılır kapanır bir plastik poşet
  • 250 ml bulaşıklık sabunu
  • 60 ml sürtme / izopropil alkol

Nasıl yapacaksınız?

Bulaşık sabunu ve alkolü poşete koyun. Eğer bulaşık sabunu kullanmak istemiyorsanız, eşit miktarda su ve alkol de kullanabilirsiniz.Bulaşık sabununun 6 ilginç kullanımı

Poşetin yaklaşık dörtte üçünü doldurun ve içindeki havayı alarak poşeti kapatın.

Poşeti dondurucuya yerleştirin ve donmasını bekleyin. Hazırladığınız buz kompresi alkol nedeniyle tamamen donmaz. Bu da, eğer bilek gibi kıvrımlı bir bölgeye buz kompresi uygulayacaksanız, esnekliği sayesinde yaralı bölgeye daha iyi yerleştirmenize olanak sağlar. Ev yapımı bulaşık makinesi deterjanı

Hazırladığınız buz kompreslerini ister sağlığınız, ister dışarıda geçireceğiniz keyifli anlarda içeceklerinizi soğutmak için kullanabilir, sonra tekrar dondurucuya bir sonraki kullanım için koyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
228TakipçilerTakip Et

En Popüler