Ana SayfaSAĞLIKKİLO VERMEAç Karnına Zeytinyağı İçmenin 9 Faydası

Aç Karnına Zeytinyağı İçmenin 9 Faydası

Aç Karnına Zeytinyağı İçmenin 9 Faydası. Zeytinyağı, sağlığımız için çok değerli bir besindir. Çok sayıda besin maddesi, yağ asidi ve vitamin içerir. Lezzetli yemeklerin vazgeçilmezidir. Yemek haricinde zeytinyağını içmeyi hiç düşündüğünüz mü? Her sabah boş mideye bir kaşık zeytinyağı…

Aç karnına zeytinyağı içmenin en ikna edici nedenlerini bir listede topladık.

1- Kolonu iyileştirmek için

Zeytinyağı, hücreleri kansere yol açan hasarlardan korur. Aynı zamanda kabızlıktan kurtulmayı sağlar.

2- Daha iyi cilt, saç, tırnak ve kemik elde etmek için

Zeytinyağı, cilt, tırnak ve saç için faydalıdır. Onları yumuşatır, onarır, besler, nemlendirir, tırnak ve saçların uzamasını sağlar. Saç ya da cilt maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Ancak aç karnına içilen zeytinyağı daha yararlı olacaktır. Evde zeytinyağı yapımı mümkün mü?

3- Karaciğeri temizlemek için

Karaciğer vücudumuz için çok önemli bir işlev görür, tüm iç sistemimizi temizler. Ancak karaciğeri de temizlemek gerekir. Bunun için de zeytinyağı çok iyi bir besindir.

En iyi sonucu elde etmek için, 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1/3 limonun suyunu bir bardakta karıştırıp içebilirsiniz.

4- Kilo vermek için

Zeytinyağı, doygunluk hissi verebilen daha sağlıklı bir yağ asidi türü içerir. Tokluk hissi vereceği için kilo verme aşamasında yardımcı olabilir. Zeytinyağı mı Hindistan cevizi yağı mı?

5- Bağışıklık sistemini iyileştirmek için

Zeytinyağındaki yağ asitleri farklı bağışıklık işlevlerinde büyük rol oynarlar. Bunların arasında, bağışıklık sisteminin düzenlenmesi ve desteklenmesi ve hatta otoimmün hastalıkların tedavisi vardır.

6- Kalbi korumak için

2 çeşit kolestrol vardır: LDL (kötü tür) ve HDL (iyi tür). HDL, LDL’yi atar. Vücudumuzda HDL seviyesini artırmak en iyi yolu besinlerden geçer. Tahıl, sebze, meyve ve zeytinyağı içeren Akdeniz tarzı beslenme en iyi örnektir. Zeytinyağının 6 ilginç kullanım alanı

7- Enflamasyonu azaltmak için

Zeytinyağı, vücuttaki iltihapları azaltmak için çalışır.

8- Kan şekeri seviyesini kontrol etmek için

Zeytinyağı, kolestrolü ve kan şekeri seviyesini önemli ölçüde düşürür. Bu, zeytinyağının şeker hastaları ve kardiyovasküler sistemimiz için çok yararlı olduğu anlamına gelir. Zeytinyağı bozuldu mu? Nasıl anlarsınız?

9- Beyni korumak için

Zeytinyağı, alzheimer ve zihinsel düşüşü önler, hafızayı artırır ve depresyon riskini azaltır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler