Ana SayfaYEMEKYARATICI TARİFLERİKudret Narı Nasıl Tüketilir ve Nasıl Kullanılır?

Kudret Narı Nasıl Tüketilir ve Nasıl Kullanılır?

Kudret narı sade bir şekilde tüketilebilen bir meyvedir. Ancak en yaygın kullanım biçimi zeytinyağlı kudret narı ve kudret narı macunudur. Günde 1 tatlı kaşığı kadar tüketilen kudret narı, yaraların üzerine sürülerek iyileşme sürecini de hızlandırır.

Zeytinyağlı Kudret Narı Nasıl Hazırlanır?

Bir adet kudret narının çekirdeklerini çıkartın ve meyvesini küçük küçük doğrayın. Kudret narını kavanoza alın ve üzerine 1 su bardağı saf zeytinyağı ilave edin. Yağ ve kudret narını güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı bal ekleyerek veya sade bir şekilde tüketebilirsiniz. Zeytinyağ içinde kudret narı en az 3 ay beklemeli. Günde 1 tatlı kaşığından fazla tüketilmemelidir. Kudret Narının Sağlık Yararları

Kudret Narı Macunu Nasıl Yapılır?

1 adet kudret narını ortadan ikiye bölün ve çekirdeklerini mutlaka çıkartın. Kudret narı meyvesini küçük küçük doğrayarak cam kavanoza koyun. Kavanozun içerisine 1 su bardağı bal ilave edin ve karıştırarak kapağını kapatın. Bu kavanozu bir ay boyunca kapağı kapalı olarak muhafaza edin. 1 ayın sonunda karışım biraz sulanmış hale gelecektir. Kudret narı macununu tüketmeden önce bir kez karıştırın. Her sabah aç karna 1 tatlı kaşığı kadar tüketebilirsiniz.

Zeytinyağlı Kudret Nasıl Saklanır?

Kudret narı kavanozu serin ve kuru bir ortamda muhafaza edilmelidir. Buzdolabında saklanırsa donabilir. Bu yüzden serin, kuru ve rutubetsiz bir ortamda muhafaza edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler