Ana SayfaEvPirinç Pişirilmeden Önce Yıkanmalı mı?

Pirinç Pişirilmeden Önce Yıkanmalı mı?

Pirinç Pişirilmeden Önce Yıkanmalı mı? Pirincin durulanmasıyla ilgili bir tartışma günümüzde hala devam ediyor. Pek çok insanın bu konuda güçlü ve farklı fikirleri var. Yazımızda bunları ele aldık.

Pirinci Pişirmeden Önce Durulamalı mıyım?

Bu yaygın sorgunun nispeten basit bir cevabı var: Evet! Pirincinizi durulamak için fazladan bir veya iki dakika ayırmak büyük bir fark yaratabilir. Pirinç Suyu Kullanmanız İçin 7 Neden

İşleme, paketleme ve nakliye sırasında pirinç taneleri sürekli olarak birbirine sürtünür. Bu sürtünme, pirincin yüzeyini kaplayan ince, nişastalı bir toz üretir ve durulamanın bu kadar önemli olmasının nedeni budur!

Yıkanmamış Pirincin Pişirilmesi Sorunu

Pirinci pişirmenin en yaygın yolu, pişirme sırasında tamamen emilmesi için yeterli miktarda su eklemektir. Pirinç hala o nişastalı tozla kaplanmışsa yani yıkanmadıysa bu gevşek nişastaların pirince geri gidecek yeri yoktur.

Bu, pirincinizin aşırı yapışkan, topaklaşmasına ve hatta aşırı yapışmasına neden olabilir. Pirincinizi pişirmeden önce durulamak, o zahmetli nişastalı kaplamayı ortadan kaldıracak, böylece daha yumuşak ve lezzetli pirincin tadını çıkarabilirsiniz! Pirincin Kalorisini Azaltmak İçin Şaşırtıcı Yöntem

Pirinç Nasıl Durulanır?

Pirinci bir kaseye dökün üstüne kadar suyla örtün. Pirinçteki kalıntıları gidermeye yardımcı olması için ellerinizi kullanarak biraz karıştırın. Su oldukça bulutlu görünecek.

Suyu pirinçten süzmek için bir elek kullanın, ardından pirinci tekrar kaseye koyun. Pirinci temiz suyla örtün ve tekrar karıştırın.

İkinci durulamadan sonra su çoğunlukla berraksa, süzüp pişirmeye başlayabilirsiniz. Hala bulanıksa, süzmeden ve pişirmeden önce işlemi gerektiği kadar tekrarlayın. Pirinç Sütü Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler