Ana SayfaYEMEKİÇECEKLERKarpuz Suyunun Şaşırtıcı 6 Faydası

Karpuz Suyunun Şaşırtıcı 6 Faydası

Karpuz suyu kanseri önlemeye, iltihabı azaltmaya ve kilo vermeye yardımcı olur. Karpuz suyunun diğer sağlık yararları arasında cildi güzelleştirme, böbrek sağlığını optimize etme, sindirim süreçini iyileştirme ve görme duyusunu arttırır.

Cilt bakımı
Likopen ve bazı karotenoidlerin yaşlanma karşıtı özellikleri ile bu meyve suyu oksidatif stresi hafifletmeye ve kırışıklıkların, lekelerin ve diğer yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Kilo kaybı
Düşük kalorili ve az yağlı içecek, metabolizmayı hızlandıran bileşikler ve yağ yakma potansiyelini artırır ve fazla kiloları atmanıza yardımcı olur. Karpuz Çekirdeği Suyunun İnanılmaz Sağlık Faydaları

Enflamasyonu Azaltır
Araştırmalar, karpuz suyundaki aktif bileşenleri, triterpenoidler adı verilen inflamatuar bileşiklere karşı çalışmakla doğrudan ilişkilendirmiştir. Karpuz suyunda bu kadar yüksek seviyelerde bulunan beta-karoten ve likopen, artrit ve diğer inflamatuar üzerinde etkilidir.

Vücudu Detoksifiye Eder
Karpuz suyu böbrekleri çalıştırarak vücudu detoksifiye etmeye yardımcı olur ve böbrek taşlarını önlemeye yardımcı olabilecek vücuttaki amonyak ve ürik asit seviyesini azalttığı bilinmektedir.

Görmeyi İyileştirir
Likopen karpuz suyunda çok yüksek seviyelerde bulunur ve bu antioksidanın gözlerdeki oksidatif stresi azalttığı, makula dejenerasyonunu önlemeye ve katarakt başlangıcını yavaşlatmaya yardımcı olduğu iyi bilinmektedir. Karpuz Kabuğundan Reçel Tarifi

Antikanser Potansiyeli
Karpuzun antikanser etkilerini bulmak için çok sayıda araştırma yapılmıştır. 2014 yılında yapılan bir araştırma, karpuzdaki likopen içeriğinin DNA hasarından korumaya yardımcı olan yıldız besin maddesi olduğunu gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler