Ana SayfaEvMUTFAKBulaşık Sabunuyla Temizlememeniz Gereken 7 Şey

Bulaşık Sabunuyla Temizlememeniz Gereken 7 Şey

Bulaşık sabunu (deterjanı) her şeyi temizlemek anlamına gelmez ve bazen sabunla yapılan temizlik istenmeyen souçlara neden olabilir.

1. Deri
Bulaşık sabunu derideki doğal yumuşatıcıları çıkarır ve iyi deri ayakkabılarınızı, çantalarınızı, mobilyalarınızı ve araba koltuklarınızın kolayca çatlamasına neden olabilir.

2. Parke Zeminler
Evinizdeki ahşap zeminlerin dayanıklı olması amaçlanmıştır, ancak yanlış temizlik onları çizebilir ve zarar verebilir. Parke zeminler üzerinde kesinlikle bulaşık sabunu kullanmayın. Bulaşık Deterjanı İle Kolayca Temizleyebileceğiniz 9 Şey

3. İpek
İpek protein bazlı olduğundan, temizlerken sert veya güçlü deterjanlar kullanmaktan kaçınmak önemlidir ve bulaşık deterjanı kesinlikle güçlü bir deterjan sayılır!

4. Döküm Tencere
Döküm tencere ne kadar yağlı kalırsa yemek pişirme sırasında o kadar lezzet veriri. Bunun için döküm tencere ve tavaları bulaşık sabunu kullanmadan sadece su ile yıkayın.

5. Araba
Otomotiv boyası elementlere, yol tuzuna, böceklere ve diğer yol tehlikelerine dayanacak kadar sert olabilir, ancak bulaşık deterjanı ile yıkanması amaçlanmamıştır ve bunu yapmak cilaya kalıcı olarak zarar verebilir. Ev Yapımı Limonlu Bulaşık Deterjanı

6. Bulaşık Makinesi veya Çamaşır Makinesi
İster bulaşık makinenizdeki kiri temizlemeye çalışıyor olun, ister bulaşık makinesi deterjanınız bitmiş olsun, kesinlikle bulaşık deterjanı kullanmayın.
Aynı şey çamaşır makineniz için de geçerlidir – içine bulaşık deterjanı koymayın!

7. Kahve Makineleri
kahve makinesini yağlı kahve kalıntılarını temizlemek için bulaşık deterjanı mantıklı olabilir ama kesinlikle durulanmayacağını bilin. Bunun yerine beyaz sirke kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler