Ana SayfaHAYATYumurtanın Tazeliğini Nasıl Anlarsınız?

Yumurtanın Tazeliğini Nasıl Anlarsınız?

Aldığınız yumurtadan şüpheleniyorsanız veya buzdolabında kalan yumurtanın tarihini hatırlamıyorsanız basit bir test yapma imkanı var.

Yumurta çok önemli besin kaynaklarından biridir. Yumurta tüketimi sürekli olarak teşvik ediliyor. Ancak yumurtanın bozuk olması çok ciddi sağlık sorunlarına neden olablir. Bunun için mümkün olduğunca taze yumurta yemeye özen gösterin. Kahverengi ile beyaz yumurta arasında ne gibi fark var?

Peki yumurtanın taze olup olmadığını nasıl anlayacaksınız?

Testi harekete geçirmek için aşağıdaki adımları izleyin. Bir kase veya bardağı suyla doldurun ve üzerine bir yumurta bırakın. Eğer yumurta dibe batarsa ve yanlarında düz durursa, süper taze ve güzeldir. Eğer batar, dik durursa çok taze olmasa da iyidir ve yenilebilir. Şayet yumurta suyun yüzinde yüzüyorsa gerçekten bayattır ve kullanmamalısınız. Yumurtayı doldurarak saklama yöntemi

Karton kutuda listelenmiş olabilecek tarihler hakkında takıntı yapmaya gerek yoktur ve yumurtanızın taze olup olmadığına karar verdikten sonra yumurtayı afiyetle yiyebilirsiniz. Çatlak yumurta nasıl haşlanır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler