Ana SayfaSAĞLIKBakır Bileklik Takmanın En Önemli 6 Faydası

Bakır Bileklik Takmanın En Önemli 6 Faydası

Bakır bileklik takma halk hekimliği geleneği binlerce yıldır var. Bilezik takmanın bakırın cilde sürtünmesine ve doğrudan kan dolaşımına aktarılmasına izin verdiğine inanıyorlar. Bugün bakır bileziklerin çok daha yararlı olduğuna inanılıyor.

Ne yazık ki, bir bakır bileziğin yararlarıyla ilgili araştırmalar henüz yapılmadı. Bununla birlikte, bir takviye olarak bakırın birçok faydası vardır. Bakır Kaptan Su İçmenin İnanılmaz Faydaları

İşte bakır bileziğin faydaları

Artrit
Bakır bileziklerin savunucuları, bakırın vücut tarafından emildiğini, eklemlerdeki kıkırdağın yeniden büyümesine yardımcı olduğunu ve böylece artrit iltihabı ve ağrıyı hafifletebileceğini iddia ediyorlar.

Antibakteriyel
Bakırın kendisi, yaraları sterilize etmek için uzun bir geçmişe sahiptir . Bakır gerçekten de antimikrobiyal olup, maruz kaldıktan sonraki 2 saat içinde bakterilerin% 99’unu öldürür. Bununla birlikte, bu antibakteriyel özelliklerin etkili olması için doğrudan temas gereklidir ve bakır bileziklerin doğrudan bir yaraya uygulanması önerilmez. Neden Bakır Su Şişesi Kullanmalısınız

Bağışıklık Sistemi Desteği
Bakır, beyaz kan hücrelerinin üretimi ve dağıtımının ayrılmaz bir parçasıdır. Bakır eksikliği, çok az beyaz kan hücresine sahip olması ve vücudun enfeksiyonla savaşamamasına neden olan nötropeni adı verilen bir duruma neden olabilir. Bakır eksikliği olan küçük bir grup bebek üzerinde yapılan bir çalışmada, bakır takviyeleri beyaz hücre fonksiyonunu arttırdı.

Antioksidan
Bakır bir antioksidandır ve vücut tarafından kolajen ve elastin üretimi için gereklidir. Kollajen ve elastin sadece eklemlerin bağ dokusundan değil, aynı zamanda kemiklerin ve cildin yapısal desteğinden de sorumludur. Bakır Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kardiyovasküler sağlık
Düşük bakır seviyeleri bazı çalışmalarda yüksek tansiyon ve kolesterol ile ilişkilendirilmiştir. Bazı araştırmacılar ayrıca düşük bakır seviyelerinin kardiyovasküler hastalık riskini artırabileceğini önerdiler.

Sinir Sistemi ve Beyin Fonksiyonu
Bakır dengesizlikleri ve düşük bakır seviyeleri nörodejeneratif ile ilişkilendirilmiştir. Disfonksiyonel bakır metabolizması Alzheimer hastalığına bağlıdır ve beyinde aşırı bakır birikmesine neden olur. Bununla birlikte, diğer çalışmalar bakır takviyesinin aslında Alzheimer başlangıcını önlemeye yardımcı olabileceğini veya en azından ilerlemesinin parçalarına müdahale edebileceğini önermektedir. Bakır Kapları Temizlemenin Kolay Yolu

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler