Ana SayfaHAYATPRATİKRutubeti Yok Etmek İçin Ev Yapımı Sprey

Rutubeti Yok Etmek İçin Ev Yapımı Sprey

Evinizde rutubet ile ilgili sorun yaşıyorsanız ve ondan nasıl kurtulacağınızı bilmiyorsanız, sizin için çok basit bir önerimiz var. Sadece bir malzeme ile evinizde soruna kolayca çözüm yaratabilirsiniz.

Rutubetten kurtulmak için ihtiyacınız olan sadece çay ağacı yağı ve bir sprey şişesi. Çay ağacı yağı rutubet için son derece yararlıdır. Bu esansiyel yağ, yüzlerce yıldır Aborijinler tarafından yaralar, yanıklar ve kesikler için kullanılmıştır. Yaprakları ezip etkilenen noktaya uygulayarak, sabit tutmak için bir çamur tabakasıyla ile örtüyorlardı. Çay ağacı yağını kullanmak için 18 neden

Tarihçiler, çay ağacı yağının inanılmaz özelliklerinin 1920’lerde Avustralyalı araştırmacılar tarafından keşfedildiğini söylüyor. Çay ağacı yağının, karbolik asitten (günümüzde kullanılan bir mikrop öldürücü) 100 kat daha güçlü antiseptik özelliklere sahip olduğunu keşfettiler.

Son yıllarda yapılan araştırmalar, boğaz ağrısı, burun akıntısı, astım, tüberküloz ve bronşit gibi her türdeki solunum problemlerine yardımcı olabileceğini ortaya çıkarmıştır. Güçlü antibiyotik özellikleri sayesinde döküntüler, yanmalar ve kepek gibi cilt problemlerine de yardımcı olabilir. Rutubet neden olur ve nasıl çözüm bulunur?

Bu kadar sağlık faydası bulunan çay ağacı yağı, her türlü rutubet ve mikroplara karşı da etkilidir ve kullanımı çok kolaydır.

Rutubetten kurtulmak için spreyi nasıl hazırlayacaksınız?

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı çay ağacı yağı
  • 2 su bardağı su
  • Bir sprey şişesi

Hazırlanışı

Çay ağacı yağı ve suyu iyice karıştırın. Karışımı sprey şişesine dökün ve küflü, rutubetli alanlara püskürtün. Kurumaya bırakın ve temiz bir bezle silin. Çamaşırdan küf lekesi ve kokusu nasıl çıkar?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler