Ana SayfaYEMEKİÇECEKLERGut Tedavisi Olarak Limon Suyu

Gut Tedavisi Olarak Limon Suyu

Gut, eklemlerinizde ağrı ve sertliğe neden olan bir artrit türüdür. Amerika’da yetişkinlerin yaklaşık yüzde 4’ünde gut var. Yapılan bir araştırmaya göre gut, erkeklerde en yaygın inflamatuar artrit tipi.

Kanınızda çok fazla ürik asit varsa gut olabilirsiniz. Ürik asit, ayak başparmağı ve diğer eklemlerde toplanan keskin kristaller oluşturur. Belirtiler şunları içerir:

Ağrı
Hassasiyet
Şişme

Gut için tıbbi tedavi almak önemlidir. Yüksek ürik asit seviyeleri eklem hasarına ve böbrek sorunlarına yol açabilir. Beslenme değişiklikleri ile birlikte ilaçlar gut alevlenmelerini hafifletmeye yardımcı olur. Gut Hastalığında Beslenme Nasıl Olmalı?

Değişikliklerden biri de diyetinize limon suyu eklemektir. Son araştırmalar, bu limon suyunun gut semptomlarını azaltmaya da yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Limon suyunun gut üzerindeki etkisi
Yapılan bir araştırmaya göre, limon suyu ve limon özünün kandaki ürik asit seviyelerini düşürmeye yardımcı olduğunu bulundu. Ürik asit düzeyi yüksek olan yetişkinler 6 hafta boyunca her gün taze sıkılmış limon suyu (günde bir limona eşdeğer) içti.

Yüksek ürik asit düzeyi olan ancak gut semptomları olmayan kişiler gut veya yüksek ürik asit olmayan insanlar 6 hafta sonra, ürik asitleri düşük çıktı.

Limon suyu ayrıca yüksek ürik asit düzeyine sahip kişilerde gutun önlenmesine yardımcı olabilir. Normal ürik asit seviyelerine sahip olanlar bile kan asidini dengelemek için limon suyu kullanmalıdır. Gut Hastalığı İçin Yararlı Atıştırmalıklar

Limon suyu neden yardımcı olabilir?
Limon suyu vücudun daha alkali olmasına yardımcı olduğu için ürik asit seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olabilir. Bu, kanın ve diğer sıvıların pH seviyesini hafifçe yükselttiği anlamına gelir. Limon suyu ayrıca idrarınızı daha alkali hale getirir.

Gut için limon suyu dozu
Kandaki ürik asit düzeyini düşürmek için bir limonun suyu yeterlidier. Bir litre suya bir limon sıkın ve gün içinde için.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler