Ana SayfaHAYATTatile Gitmeden Dondurucuya Bozuk Para Koyun

Tatile Gitmeden Dondurucuya Bozuk Para Koyun

Tatile gideceksiniz ya da birkaç günlüğüne evde olmayacaksınız. Evden ayrılmadan dondurucuya bir bozuk para koyun. Eve döndüğünüzde o bozuk para çok işinize yarayacak!

Tatile gitmeden önce geride bırakacağımız evimizde herhangi bir sorun yaşanmasın diye defalarca kontrol yaparız. Elektrik, kombi, su vs. Bazılarını kapatır, bazılarının da sorun çıkarmadan çalışacağından emin olmak isteriz. Dondurucu biz yokken sorunsuz çalışmasını istediğimiz neredeyse tek şeydir. Çünkü bozulması ya da elektriğin gitmesi demek dondurularak saklanan tüm yiyeceklerin de bozulması demektir. Dondurucunun 8 sıra dışı kullanımı

Birkaç günün ardından eve döndüğünüzde buzluktaki yiyeceklerin bozulup bozulmadığından emin olamazsınız. Çünkü elektrik bir süre gidip gelmiş ve donmuş yiyeceklerin buzu çözülüp tekrar donmuş olabilirler.

Bu konudan emin olmanın tek ve pratik bir yolu var!

Buzluğa plastik bir bardak ya da bir kap içinde su koyun ve dondurun. Sonra o buzun üzerine bir bozuk para yerleştirin. Derin dondurucuya hangi sebze nasıl atılır?

Eve döndüğünüzde para hala o buzun üzerindeyse, her şey yolunda demektir.

Eğer para bardak ya da kabın dibinde ise o zaman yiyeceklerinizin de buzunun çözülüp tekrar donduğundan emin olabilirsiniz. Dondurucudan hemen çıkarmanız gereken 5 şey

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler