Ana SayfaHAYATPRATİKElektrikli Battaniye Nasıl Yıkanır?

Elektrikli Battaniye Nasıl Yıkanır?

Elektrikli battaniyeler ve ısıtmalı yatak pedleri, soğuk gecelerde veya hastayken sizi yatağınızda sımsıcak kavrar. Ama kirlendiklerinde ne olur? 1990’ların sonlarından beri satılan elektrikli battaniyeler ve ısıtmalı yatak pedlerinin büyük bölümü makinede yıkama ve kurutma için tasarlanmıştır.

Elektrikli Battaniye Nasıl Yıkanır?
Battaniyenizle veya pedinizle birlikte verilen bakım kitapçığına bakın. Kitapçık yoksa aşağıdakileri izleyin:

Yıkamadan önce tüm kabloları ve kontrolleri çıkarın.
Battaniyeyi normal deterjanınızla ılık suyla soğuk olarak yıkayın . Klorlu ağartıcı veya yumuşatıcı eklemeyin.
Kısa veya yumuşak döngü ayarını kullanın. Son dönüş hızını ayarlayabiliyorsanız, battaniyenin iç kablolamasında aşırı kuvvet oluşmasını önlemek için düşürün.
Eğer makinanız yeterince büyük değilse battaniyeyi küvette yıkayın. Soğuk su, az miktarda deterjan kullanın ve hafifçe sıkın. Battaniyeyi veya yastığı sıkmayın.
Kurutma makinenizde yalnızca soğuk hava kullanın. Kurutucuda sadece kısmen kuruması en iyisidir, hala nemliyken battaniyeyi çıkarın ve havayla kurumaya bırakın. Yüksek ısı battaniyeyi büzebilir ve tellerin yalıtımına zarar verebilir. İlgili: Yatak için doğru battaniye nasıl seçilir?

Kuru Temizleme Daha İyi Olur mu?
Elektrikli battaniyeler veya ısıtmalı şilteler asla kuru temizleme ile temizlenmemelidir. Kuru temizleme işleminde kullanılan kimyasallar tel yalıtımına zarar verebilir. Çok yüksek sıcaklıklar kullanan ticari kurutucular kablolara da zarar verebilir.

Elektrikli Battaniyenin Ütülenmesi
Kesinlikle ütülemeyin. Ütünün ısısı tellerin yalıtımına zarar verebilir. Kırışıksa, battaniyeyi bir duş çubuğuna asın, elle pürüzsüz hale getirin ve yerçekiminin kırışıklıkları çekmesine izin verin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler