Ana SayfaGÜZELLİKCİLT BAKIMICildinize Zarar Veren 9 Şaşırtıcı Duş Hatası

Cildinize Zarar Veren 9 Şaşırtıcı Duş Hatası

Kuru, kaşıntılı cilt ile uğraşmaktan bıktınız mı? Duş alışkanlıklarınızdan kaynaklanıyor olabilir. Peki hangi hatalardan kaçınmanız gerekiyor.

1. Lif Kabağı Kullanmak
Cildinizi temizlemek için bir lif kabağı kullanmak, bazı cilt tipleri için çok sert gelebilir. Cildin doğal koruyucu bariyerini bozarak kuruluğa ve tahrişe neden olabilir. Bunun yerine lif kabağınızı yumuşak bir bez ile değiştirin.

2. Sıcak Duş Almak
Sıcak duş, cildiniz için pek iyi değildir! Cildiniz doğal yağlar üreterek nemi korur, ancak sıcak suyla duş almak bu yağları alıp kuru ve pul pul dökülmesine neden olabilir. Duşta Yapabileceğiniz 7 Süper Hızlı Cilt Bakımı

3. Aşırı Uzun Duş Almak
Cildinizi sadece sıcak duşlar değil, uzun duşlar da kurutabilir! Duşta çok uzun süre kalmanın cilt kurutma etkilerinden kaçınmak için kendinizi duşta 5-10 dakika ile sınırlayın.

4. Yeterince İyi Durulamamak
Tüm sabun ve saç ürünü kalıntılarını temizlemek için duşun sonunda durulanırken zaman ayırmanız önemlidir. Durulamayı aceleyle yaparsanız ve cildinizde bir miktar sabun kalıntısı kalırsa, birkaç saat içinde kuru ve kaşıntılı cildiniz olur.

5. Nemlendirmek İçin Çok Uzun Süre Beklemek
Losyon uygulamak için duştan sonra 10-15 dakika beklerseniz cildiniz kurur. Banyodaki sıcak ve nemli koşullar ve cildinizde kalan nem sayesinde cildinizi nemlendirmek için en iyi zaman duştan çıktıktan hemen sonradır. Duşta İşemek Kadınlar İçin Kötü

6. Spordan Sonra Duş Almamak
Cildimizde yaşayan bakteriler, spordan sonra sıcak ve terli durumda gelişirler. Duş alarak teri hemen yıkamazsanız, bakteriler hızla çoğalabilir ve kızarıklıklara ve diğer cilt sorunlarına neden olabilir.

7. Jiletinizi Duşta Saklamak
Tıraş makinenizi temiz ve keskin tutmak için her kullanımdan sonra kuruması için temiz bir havluya koyun. Kuruduktan sonra, yakındaki nemi emecek ve bıçakları kuru tutacak bir silika jel paketinin yanında saklayın.

8. Duşta Yüzünüzü Yıkamak
Yüzünüzü duşta yıkamak, genel olarak duşta daha fazla zaman geçirmeniz anlamına gelir ve bu da kuru cilde ve hiperpigmentasyona neden olabilir.

9. Önce Saçınızı Yıkayın
Vücudunuzu yıkamadan önce saçınızı yıkamak ve şekillendirmek iyi bir fikirdir. Bu şekilde, şampuanınızdan ve saç kreminizden cildinizde biriken kalıntıları yıkayabilirsiniz. Önce vücudunuzu yıkarsanız, bu saç ürünü kalıntıları cildinize yapışarak kuruluğa, tahrişe ve diğer sorunlara neden olabilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler