Ana SayfaEvBAHÇESaksıdaki Karıncalar Nasıl Uzaklaştırılır?

Saksıdaki Karıncalar Nasıl Uzaklaştırılır?

Evlerimizde bitki bakımı kolay olmasına rağmen bazen istenmeyen olaylar olabilir. Bunlardan biri karınca istilasıdır. Bitkilerimizin toprağında koloni oluşturan karıncalarla nasıl mücadele edebiliriz?

Çiçeklerde karınca neden olur
Çiçeklerde karınca neden olur? sorusunun yanıtı şu şekilde; Karıncalar yiyecek arayışı dışında kendilerine korunaklı ve güvenli bir yuvaya sahip olmak isterler. Bu isteklerini ne yazık ki bazen bitkilerimiz üzerinden sağlamaktadırlar.

Toprak yüzeyinde yer alan çatlaklar içerisine yerleşebilirler. Yine sürekli olarak bitkilerimize sağladığımız nemlendirme işlemi de onlar için harika bir yuva ortamı diyebiliriz. Bitkinin sürekli olarak sabit bir konumda yer alması da karıncaları cezbeden nedenlerden biridir. Karıncalar İçin Doğal İlaçlama Yöntemleri

SAKSIDAKİ KARINCALAR NASIL UZAKLAŞTIRILIR?
Saksılarınızda karınca tespit ettiğinizde en kısa sürede kurtulmanızda fayda var. Eğer toprak ve saksı değişimini erteler ve durumu kontrol altına almazsanız ne yazık ki bitkiniz zarar görüp yaşamını yitirebilir.

Eğer karıncalar çiçeklere saldırırsa ne yazık ki saksıya su basarak onlardan kurtulabilirsiniz. Bitkiyi tamamen saksıdan çıkartıp su dolu bir kap içerisine oturtup bu şekilde onlara zarar vermeden kurtulmanız mümkün. Eğer aynı saksı kullanılacaksa çok iyi sterilize edilmeli ve öyle kullanılmalıdır.

Karıncalar eğer toprakta daha yoğun şekilde yer alıyorsa yine bitkiyi tamamen saksıdan çıkartıp toprağını evden uzak bir noktaya atmanız ve yine aynı saksı kullanılacaksa iyice sterilize etmelisiniz. Bitki köklerini ve bitkiyi su altında iyice yıkamalısınız. Güvercinlerin Balkondaki Bitkileri Yememesi İçin Ne Yapmalı?

Karıncaların bir daha bitkilerinize gelmemesi için tüm bu işlemlerden sonra saksı ya da bitki yakınına çubuk tarçın ya da bitki toprağına toz tarçın dökebilirsiniz. Tarçın kokusu karıncaları rahatsız eden bir etkiye sahiptir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler