Ana SayfaEvYanlış Kullandığımız 8 Günlük Nesne

Yanlış Kullandığımız 8 Günlük Nesne

Pompalardan makarna kaşıklarına, saç tokasından spor ayakkabıya kadar her gün kullandığınız birçok ev eşyası, belki de bilmediğiniz faydalı sırlar saklıyor!

1. Tel Saç Tokası
Dalgalı tarafı yukarı bakacak şekilde saçınıza tel toka takarsanız, onları yıllardır yanlış şekilde kullanıyorsunuz demektir! Dalgalı taraftaki çıkıntılar saçınızı daha etkili bir şekilde kavrar ve kaymasını önlemeye yardımcı olur.

Saçınızın bir kısmını önce dalgalı tarafı yukarı, sonra dalgalı tarafı aşağı bakacak şekilde takın. Gözle görülür bir fark yaratıyor!

2. Streç Film
Çoğu streç film sargı ve alimünyum folyo kutusunun her iki ucunda da delikli yarım daireler olduğunu fark ettiniz mi? Bunları içe doğru bastırmanız, streç film rulosunu açarken yerinde tutacak tırnaklar oluşturmanız gerekir.

3. Rimel
Birçok kadında rimel fırçasını şişenin içine ve dışına pompalama alışkanlığı vardır, ancak bu kötü bir fikirdir. Bu hareket rimele hava girmesine neden olur bu da rimelin kurumasına ve topaklanmasına neden olur. Rimeli sallamanız yeterlidir.

4. Pompalar
İki farklı tip pompa vardır ve birçok kişi yanlış görev için yanlış türü kullanır ! Lavabo pompaları düz tabanlıdır. Tuvalet pompaları ise mantar şeklindedir.

5. Makarna Kaşığı
Makarna kaşığınız ortasında bir delik olan tipteyse, bu delik sadece suyu boşaltmak için değildir. Doğru miktarda spagetti ölçmek için de kullanabilirsiniz! Ortadaki deliğe sığacak spagetti erişte miktarı yaklaşık bir porsiyon makarnadır.

6. Tuvalet Kağıdı
Tuvalet kağıdı rulolarınızı alttan mı üstten mi asıyorsunuz? Üstten asmak rulonun ucunu bulmayı kolaylaştırır ve banyo duvarından uzak tutulduğu için daha sağlıklıdır.

7. Fondöten
Fondöteni sürmek için parmaklarınızı kullanmayın. Fondöten fırçası veya makyaf süngeri kullanın. Böylece fondöteni dalgasız sürebilirsiniz.

8. Spor Ayakkabılar
Bazı spor ayakkabıların üst kısmında ekstra bir delik vardır ve önemli bir amaca hizmet eder! Ayakkabılarınızı daha sıkı bağlamanızı kolaylaştırır, ayak bilekleriniz için daha iyi koruma ve destek sağlar.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
469TakipçilerTakip Et
227TakipçilerTakip Et

En Popüler