Ana SayfaHAYATPRATİKİyi Mısır Nasıl Seçilir?

İyi Mısır Nasıl Seçilir?

Pazardan veya aldığınız mısırlar istediğiniz gibi çıkmıyor mu? Ya da her zaman sevdiğiniz gibi almakta güçlük mü çekiyorsunuz? Bu durumda mısırın nasıl seçilmesi gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. İyi mısır seçmek için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Mısır püskülünün faydalarını biliyor musunuz?

Hazırladığımız rehberi izleyerek mısır seçerseniz evinizde sürprizle karşılaşmazsınız.

1. Koçanın ağırlığını elinizde hissedin.
Mısırın sütlü olup olmadığını anlamak için koçanı elinize alın. Ağır mısır sütlü, hafif koçan ise kuru ve sütsüz olduğunu gösterir. Lezzetli haşlanmış mısır yapmanın püf noktası

2. Koçanı sıkıştırın.
Püsküllerden koçanın ortasına doğru olan bölgeyi sıkın. Bu bölgenin sıkı olması gerekiyor. Bu arada kabuklarında kuruluk veya küf olup olmadığını da kontrol edin. Bu koçanın o kadar da büyük olmadığını gösteren bir işaret olabilir. Bayatlayan Patlamış Mısır Nasıl Tazelenir?

3. Püskülleri kontrol edin.
Püskül olarak adlandırılan mısırın ipeksi sonu, mısırıh koparılmasından sonra yaşlanır. Beyaz, sarı veya açık kahverengi püsküller, mısırın yeni koparıldığını ve olabildiğince taze olduğu yönünde bir işarettir. Yapışkan siyah veya koyu kahverengi püsküllerden kaçının. Mısır Ekmeği Nasıl Yapılır?

4. Gerekiyorsa sadece kabuğundan bir göz atın.
Bir koçanın püskülü kuyruğu pembe renkte ise sıkılığından eminseniz mısırı almanızda bir sorun yoktur. Eğer emin olamıyorsanız, koçanın küçük bir yerini açın ve içine bakın. Mısır taneleri size alıp almama konusunda yardımcı olacaktır. Kış Ayları İçin Mısır Kurutun

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
469TakipçilerTakip Et
227TakipçilerTakip Et

En Popüler