Ana SayfaEvMUTFAKGlutensiz Unlar Buğday Unu Yerine Nasıl Kullanılır?

Glutensiz Unlar Buğday Unu Yerine Nasıl Kullanılır?

Glutensiz un zor bir konudur. Buğday unu yerine glütensiz unlardan birini kullanacaksanız bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Badem unu
Glütensiz pişirmede en çok kullanılan badem unudur. Harika bir “çok amaçlı” ikamedir ve genellikle 1:1 oranında kullanılabilir. Ancak, buğday ununun daha yoğun olduğunu unutmayın, bu yüzden fazladan bir yumurta kullanın. Glutensiz Sos Nasıl Yapılır?

Hindistan cevizi unu
Hindistan cevizi unu, kurutulmuş hindistan cevizi etinden yapılır. Ayrıca pişirme için harikadır ve pek çok unlu mamule güzel bir katkı sağlayan ince bir hindistancevizi aromasına sahiptir. Ancak çok fazla nem emer, bu nedenle ıslak malzemelerinizden daha fazlasını eklemeye unutmayın.

Yulaf unu
Yulaf unu, pişirme için iyi olan bir diğer undur ve aynı zamanda unlu mamullerinizin nemli kalmasına da yardımcı olabilir. Gluten İçeren 8 Beklenmedik Şey

Pirinç unu
Pirinç unu güzel, cevizli bir tada sahiptir ve birçok farklı amaç için işe yarar.

Karabuğday unu
Karabuğday, buğday unu gibi gelebilir ama değil. Karabuğday, hem hızlı ekmek hem de mayalı ekmek için iyi olan glütensiz bir tahıldır. Ama yine, standart undan daha yoğun, bu yüzden buna hazırlıklı olun. Mısır Ununun Yararlarını Biliyor Musunuz?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler