Ana SayfaEvEvinizde Hava Akımı Varsa

Evinizde Hava Akımı Varsa

Evinizde Hava Akımı Varsa. Kanepede oturuyorsunuz ve aniden boynunuzda hafif bir soğuk hava hissedersiniz. Bu çok can sıkıcı ve sağlıksız: hava akımı sert boyun, kas krampları, baş ağrısı ve yorgunluk gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu basit yöntem ile eviniz hava akımsız olacak. Isınma Giderini Azaltmak İçin 8 İpucu

Hava akımı
Hava akımı, hava basıncındaki bir değişiklikten kaynaklanır. Bu hava akımı sıcak havadan oluştuğunda, bizi rahatsız etmez ancak hava soğuk olduğunda, sonbahar ve kış aylarında olduğu gibi, cereyanlar genellikle bizi rahatsız etmeye başlar. Hava akımının tam olarak nereden geldiğini bulmak için birkaç yöntem vardır:

Bir mum yakıp, hava akımı geldiğinden şüphelendiğiniz noktaların önünde tutun. Alev belirli bir yöne üflerse, o noktadan bir akım olduğunu anlarsınız.

Elinizi nemlendirin ve havada tutun. Böylece soğuk havanın nereden geldiğini kolayca hissedebilirsiniz. Kışın Ev Nasıl Daha Sıcak Olur?

Tavana bir iplik asın ve odada kimse hareket etmediğinde hangi tarafa gittiğini izleyin. Bu şekilde, herhangi bir hava akımı olup olmadığını ve hangi yönden geldiğini tespit edebilirsiniz.

Hava akımını kesmenin yöntemi
Evlerdeki hava akımı genellikle kapı altından gelir. Evinizdeki hava akımıyla savaşmanın basit bir yolu, bir havuz eriştesinin kullanılmasıdır. Bu şeyler genellikle havuzlarda, insanların (çoğunlukla çocuklar) ayakta kalmasına yardımcı olmak için kullanılır. Spor mağazalarından havuz eriştesi satın alabilirsiniz. Kapının altını ölçün ve erişteyi uygun boyutta kesin. Ardından, uzunlamasına açık kesin. Erişte kapının altındaki katlayın. Ve bu kadar! Pencerelerinizi “Balonlu Naylon” İle Yalıtabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler