Ana SayfaHAYATBu 4 Mutfak Eşyasını Herkes Yanlış Şekilde Saklar

Bu 4 Mutfak Eşyasını Herkes Yanlış Şekilde Saklar

Mutfağınızdaki her şeyi düzenlemek, göründüğü kadar kolay değildir; her şey en pratik yerde olmalı. Ancak, mutfak eşyalarınızın mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını istediğinizi de aklınızda bulundurmalısınız. Bunları kullandıktan sonra yerlerine doğru bir şekilde konulması gerekir. Neredeyse herkesin yanlış koyduğu dört mutfak eşyası var!

Tencere-Tava

Bir çok insan tencere ve tavalarını mutfak dolaplarında üst üste yığıyor. Mutfağınızda çok fazla yer yoksa yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Ancak birçok insan, bir tencereyi diğerinin üzerine koyarak, alt tencerenin içindeki nikel katmanına zarar verdiğini unutur. Tencerenin veya kabın içindeki hasar görmüş bir tabaka yiyeceğin daha hızlı yanmasına neden olur ve bunun sonucunda tencerenin artık daha fazla ısıtılmaması sağlanır. Çözüm? Farklı kapların arasına bir çay havlusu yerleştirin veya tava koruyucuları kullanın. Bu şekilde, tencere ve tavalarınız çok daha uzun süre sağlam kalacaktır. Mutfak Eşyalarını Yanlış Saklıyor Olabilirsiniz

Bulaşık makinesi

Bulaşık makinenizi mümkün olan en verimli şekilde dolduruyor musunuz? Bunu da eskiden yapardık, ancak mutfağınıza bu şekilde gereksiz yere zarar verebileceğiniz ortaya çıktı. Ayrıca, yemekler de daha az temiz çıkacaktır. Peki, bunu yapmanın doğru yolu nedir? Öncelikle, bulaşık makinesinin bu kısmı daha az ısındığı için plastik parçaları üst rafa koymalısınız. Araştırmalar, alt rafa yumurta akı artıkları içeren tabaklara koymak en iyisi olduğunu gösteriyor. Bu şekilde daha temiz çıkacaklar.

Bıçaklar

Bıçaklarımız keskinliğini kaybettiği zaman şikayet ediyoruz, ancak kendimizin suçlu olduğunu söylemeliyiz. Bıçaklarını çatal bıçak dolabına koyuyorsanız keskinliğinin azalmasının nedeni budur. Çünkü diğer çatal bıçak takımlarıyla temas etmeye devam ediyorlar. Kendine bir bıçaklık ya da mıknatıslı bıçaklık almanız daha doğru olacaktır. Bu şekilde, bıçaklarınız çok daha uzun süre keskin kalacaktır. Eski Mutfak Eşyalarını Değerlendirmenin Yaratıcı Örnekleri

Şarap bardakları

Şarap kadehlerini nasıl saklıyorsun? Uzun saplı kadehleri baş aşağı mı saklıyorsunuz. Tozları bardaklardan uzak tutmak için yaptığınızı biliyoruz, ancak bardakları en kırılgan taraflarına yerleştiriyorsunuz. Bu nedenle, küçük çatlaklar ortaya çıkabilir. Şarap kadehlerinizi ayaklarının üstüne koyarak saklamak daha iyidir. Kullanmadan önce durulayın, böyle tozlu olmazlar.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler