Ana SayfaEvMUTFAKSu Isıtıcısının (Kettle) İçindeki Kirecin Temizlenmesi

Su Isıtıcısının (Kettle) İçindeki Kirecin Temizlenmesi

Sularımızdaki fazla kireçten en çok etkilenenler genelde elektrikli su ısıtıcılarımız, yani kettlelar. Biz bundan ne kadar etkileniyoruz maalesef bir fikrimiz yok. Ancak zaman içerisinde artan bu kireç tabakası hem hijyen, hem de ısıtıcının daha uzun ömürlü olup daha iyi performans göstermesi açısından zararlı ve temizliğinin yapılması gerek.

Bizim de bu temizlik için hem pratik, hem de son derece doğal bir tavsiyemiz olacak; ihtiyacımız sadece bir limon. Kireçlenen Ütü Nasıl Temizlenir?

Su Isıtıcısı (Kettle) İçerisindeki Kireç Nasıl Temizleniyor?

Isıtıcımızın içerisinde çok fazla kireç birikmemişse temizlik için sadece bir limon yeterli olacaktır; limonunuz çok sulu değilse de iki limon kullanabilirsiniz.

Limonun suyunu sıkın, bir bardak suyla birlikte ısıtıcınızın içerisine dökün ve çalkalayın. Ardından ısıtıcınızı yarım saat beklemeye bırakın ve üzerine yeniden bir bardak daha su ekleyin. Tekrar çalkaladıktan sonra da içerisindeki limonlu suyun kaynaması için ısıtıcınızı çalıştırın. Suyunuz kaynadıktan sonra muhtemelen tüm kireçler sökülmüş ve ısıtıcınız temizlenmiş olacaktır. İçerisindeki suyu döküp birkaç kez soğuk su ile çalkaladıktan sonra içeride kireç kalıntısı varsa işlemi tekrar edebilirsiniz. Eğer ısıtıcınızı uzun süredir temizlemiyorsanız ve çok fazla kireç birikmişse de bu işlemi limon suyu yerine 1 ya da 2 kaşık limon tuzu ile deneyebilirsiniz. Duş Camlarının Kireçlenmemesi İçin

Örnek teşkil etmesi için bir de video verelim;

3 YORUMLAR

  1. aslında bunada gerek yok ketıl içine yarım su koyup ,yarım çay bardagı kreç sökücü dökün 5-10 dk bekletin çiçek gibi çıkıyoooo

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
470TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler