Ana SayfaHAYATNASIL YAPILIR?Kaz Tüyü Montlar Nasıl Yıkanır?

Kaz Tüyü Montlar Nasıl Yıkanır?

Kaz tüyü montlar esnek ve uzun ömürlüdür, sıcak tutar ama pahalıdır. Bu montlar nefes alır, böylece ter ve diğer nemin buharlaşmasına izin vererek rahat etmenizi sağlar. Bu montların bakımının düzenli yapılması, görünümünü koruması için düzenli temizlik gerektirir. Profesyonel kuru temizleme önerilirse de evde güvenle yıkanır ve kurutulur.

Öncelikle yıkamaya başlamadan önce tüm fermuarlarını kapatın. Varsa cırtlarını takın ve montu ters çevirin.
Ilık suda makinanın hassas döngüsünü ayarlayın.

Makinaya montla birlikte iki çift kot pantolon gibi ağır bir kaç giysi yerleştirin. Daha ağır olan giysiler mont üzerinde fırçalama görevi görürler. Ayrıca makinayı dengede tutar.

Montun yıkanmasından sonra makinayı durdurun. Eğer kurutma makinası yoksa çamaşır makinasının sıkma programına koyun. Ancak her iki dakika bir durdurun ve montu çıkararak sallayın.

Kurutma makinanız varsa montu kurutmak makinasına koyun. Bu esnada montu sıkmayın ve bükmeyin.
Düşük sıcaklıkta ayarlanmış bir elektrikli kurutucuda montu kurutun, zira yüksek sıcaklıklar zarar verebilir.

Kurutmaya nemli ve hızlı kuruması için iki veya üç banyo havlusu koyun. Buna ek olarak, kurutucuya havlu koymanın yanısıra ıslak kümeleri ayırmak için tenis topları koyabilirsiniz.

Montu kurutmadan 5-10 dakikada bir çıkartın. Montu elle havalandırın ve kurutucuya geri koyun. Montun tamamen kuruması bir saat kadar sürebilir.

Montunuz kabarık olduğunda ve tüyler artık birbirine yapışmadığında kurutucudan çıkarın. Nemli tüylerin küflenebileceğinden montun tamamen kuru olduğundan emin olun.

Montu iyice sallayın.

İpuçları

Ayrıca, ılık su ve hafif çamaşır deterjanı kullanarak montunuzu elle yıkayabilirsiniz. Aşırı nemi montu kurutmadan önce nazikçe sıkın, ancak montu asla sıkmayın veya bükmeyin. mont çok kirli ise, yıkamadan önce bir saate kadar ıslanmasına izin verin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
471TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler