Ana SayfaEvBAHÇESukulent Bakımında 5 Önemli Nokta

Sukulent Bakımında 5 Önemli Nokta

Sukulent Bakımında 5 Önemli Nokta. Sukulentler son yılların moda bitkileri arasında.. Ancak bir çok kişi bu bitkilere bakmakta zorluk çekiyor ve kısa bir süre sonra ölüyor. Küçük ve sulu bu bitkinin bakımında 5 noktaya önem verilmesi gerekiyor. Sukulentlerin yaşaması için ihtiyaç duydukları su, güneş ve hava miktarını ele aldık. Sukulenti Kışın da Çoğaltılabilirsiniz

1. Aşırı sulama

Sukulentlerin bir numaralı ölüm nedeni aşırı sulamadır. Bu bitkilere sahip olduğunuzda ne kadar su vermeniz gerektiğini anlamak kolay değildir.

Sulu, sararmış yapraklar sapın tabanına doğru meyilliyse veya yapraklar düşmeye ve şeffaf görünmeye başlarsa, aşırı derecede su verdiğinizin göstergesidir. Bu problemi yaşadığınızı gösteren açık bir ipucu, saksının içinde veya tabağında su görmenizdir.

Aşırı sulama için çözüm basittir: Sulamayı durdurun! Bitkinin kuruması için birkaç gün verin. Saksının dibine kadar kurumalıdır. Hafif nemli bile olmamalıdır. İlgili: Ev içinde yetiştirmeye en uygun 5 sukulent

2. Susuz Kalması

Bunlar kuraklığa dayanıklı bitkiler olsa da, suya ihtiyaç duyuyorlar. Bitkiyi sulamıyorsanız toprak üzerindeki yaprakların kuruduğunu görebilirsiniz. Veya bitkinizin su çekilmiş buruşmuş görünmesine neden olabilir.

Bu problemle karşılaşırsanız, drenaj deliklerinden sızmaya başlayana kadar toprağı suyla ıslatın. Sık tekrar kontrol edin ve toprak tekrar kuruduktan sonra işlemi tekrarlayın.

3. Uygun olmayan toprak koşulları

Sukulentlerin hayatta kalmak için dengeli bir toprağa sahip olması gerekir. Bunun için muklaka bitkiniz için uygun toprak kullanın ve drenaj deliklerini gözden geçirin. Evde Kaktüs Nasıl Bakılır?

4. Çok fazla ışık alması

Sukulentlerin çok fazla ışık ve ısı alması mümkündür. Ancak bazı türleri direk olarak güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Bitkinizin güneş yanığı olup olmadığını yapraklarından anlayabilirsiniz. Güneş yanığı olması halinde yapraklarında siyah lekeler oluşur.

Unutmayın birçok sukulent türlerinin sadece sabah ve akşam güneşini dolaylı olarak alması yeterlidir. Yılbaşı kaktüsünü çoğaltabilirsiniz

5. Yeterli ışık almaması

Bu konu genellikle, iç mekandaki sukulentler için daha endişe kaynağıdır, çünkü uygun büyüme için yeterince ışık almamaları sorunu yaşarlar. Hafif yoksunluk yaşayan sukulentler uzama olmasına rağmen renkleri solar ve yapraklarını kaybetmeye başlar. Çözüm için onları güneş alan bir yere yerleştirin, bir süre sonra kendini toplamaya başlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler