Ana SayfaHAYATYünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir?

Yünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir?

Yünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir? Yün bir hayvanın tüylerinden elde edilir. Bazı yün türleri diğerlerinden daha yumuşaktır. Yün hassasiyetine sahip olanlar merinos ve kuzu yününü tercih etmeli. Bunlar cildi çok fazla tahriş etmezler. Kısa veya uzun lif uzunluğu olan kaba yünler genellikle daha fazla kaşıntıya neden olur. Sevdiğiniz bir giysiyi kaşıntı yaptığı için giyemiyorsanız giysiyi kondisyonlama maddeleriyle ıslatmak, yaşadığınız rahatsızlığı azaltır.

Adım 1
Lavaboyu ılık suyla doldurun ve bir miktar nemlendirici, silikon içermeyen şampuan ekleyin. Şampuanı iyice su ile karıştırın. Giysiyi suya koyun ve 30 dakika bekletin. Kazak nasıl yıkanmalı?

Adım 2
Şampuanlı suyu boşaltın ve giysiyi ılık akan su altında durulayın. Şampuanı çıkarmak için hafifçe sıkın.

Adım 3
Lavaboyu tekrar doldurun ve 1 kapak silikon içermeyen saç kremi ekleyin. Giysiyi bir saat daha bekletin ve 2. adımda yaptığınız gibi tekrar yıkayın.

Adım 4
Lavaboyu ılık suyla son bir kez doldurun ve 2 yemek kaşığı sıvı gliserin ekleyin. Giysiyi 30 dakika daha ıslatın. Durulamayın.

Adım 5
Lavabonun dibine bastırarak suyu giysiden sıkın. Kalan suyu emmek için büyük bir banyo havlusu kullanın. Başka bir havluya düz bir şekilde koyun ve havayla kurumaya bırakın. Kazaklarda tüylenme nasıl önlenir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler