Ana SayfaHAYATTül Nasıl Beyazlatılır?

Tül Nasıl Beyazlatılır?

Piyasada tül beyazlatma işlemi için çok çeşitli kimyasallar bulunmaktadır. Bu temizleyiciler tüller yıkanırken çamaşır makinesinin deterjan kısmına ilave edilerek kullanılabilmektedir. Ayrıca tüller için özel üretilen temizleyiciler dışında çok kullanılan bir yöntem de bulaşık parlatıcısı yöntemidir. Evlerde bulaşık makinelerinde kullanılan parlatıcı deterjan, çamaşır makinesinin deterjan kısmına koyularak yıkama yapılabilir. Bunun dışında çok doğal beyazlatma alternatifleri de mevcuttur. Perdeler nasıl yıkanmalı?

Tuzlu Suda Bekletme Yöntemi

En sık kullanılan ve en basit olan yöntemdir. Yıkamadan önce tüller bir gece boyunca tuzlu suda bekletilir. Daha sonra tüller her zamanki gibi yıkanıp ardından kullanılabilir.

Amonyaklı Suda Bekletme Yöntemi

Bu yöntemde ilk olarak her zamanki gibi tüller yıkanır. Ardından bir suya amonyak ve çamaşır sodası eklenerek bir karışım oluşturulur. Tüller 2 saat boyunca bu suda bekletilip durulanır. Bu işlem bir kere daha tekrarlanır ve tüllerin bembeyaz olduğu görülebilir. Tül perde nasıl yıkanır?

Kaya Tuzunda Bekletme Yöntemi

Bu yöntemde de ilk iki yöntemde olduğu gibi tüller, makinede yıkanmadan önce bir gece boyunca suda bekletilmelidir. Burada ılık suya her tül için 4 yemek kaşığı kadar kaya tuzu koyulmalıdır. Karışımda bekletilen tül daha sonra makinede düşük derecede yıkanmalıdır. Evinize perde yaptırırken dikkat etmeniz gereken 6 nokta

Sabun Tozu Yöntemi

Bu yöntemde yapılması gereken, tüller yıkanırken çamaşır makinesinin deterjan gözüne bir miktar sabun tozu eklemektir. Miktar çok önemli olmayıp çamaşır deterjanından daha fazla olmaması tercih edilir. İdeal miktar yarı yarıya ölçektir, yani çamaşır deterjanından ne kadar koyuluyorsa sabun tozundan da o kadar koyulması tavsiye edilir. Tül perdeleri ütülemenin kolay yöntemleri

Tüllerin Görünümü İçin Küçük Bir Püf Noktası

Tül yıkama işlemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta tüllerin nemli olarak asılmasıdır. Hiçbir zaman tüller tam olarak kurutulmamalı, tüllerde bir miktar nem olmasına dikkat edilmelidir. Burada amaç tüllerin güneş ışığında kurumasını sağlamaktır. Bu kurutma işleminin avantajı tüllerin kurutma makinesinde yıpranmasını önlemektir. Ayrıca tül nemli olarak asıldığı takdirde ütü yapmaya da gerek kalmamaktadır. Tül asıldıktan sonra kendi kendine açılarak düzgün bir görünüm kazanabilmektedir. Kendini temizleyen perdeler kullanışlı mı?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler