Ana SayfaAİLEEvcil Hayvan Tüylerinden Kurtulmanın Kolay Yolları

Evcil Hayvan Tüylerinden Kurtulmanın Kolay Yolları

Evcil hayvanlarımızı sevmemize rağmen, evinizin tüm köşelerinde biriken evcil hayvan tüyü yığınları gerçekten can sıkıcı. Evinizdeki bu tüylerden kurtulmanın bazı kolay yolları olduğunu biliyor muydunuz?

Fırçalamak
İhtiyacınız olan tek şey bir saç fırçası ve bir püskürtücü. Evinizin koltuk veya kilim gibi üzerinde çok tüy olan alanlarına püskürtün ve aynı alanı saç fırçasıyla fırçalayın. Bu şekilde, tüm tüyler birikecek ve kolayca toplayıp atabileceksiniz. Bunu yapmanın başka bir yolu da lastik eldiven kullanmaktır. Sadece eldiveni takın ve tüy bulunan yüzeyi biraz ovun. Tüyler doğrudan eldivene yapışacak, böylece eldiveni hemen atabileceksiniz! Eldiveni kullandıktan sonra yıkarsanız, bu yöntemi defalarca tekrarlayabilirsiniz!

Yumuşatıcı
Başka bir ipucu da tüylere sadece su püskürtmek değil, aynı zamanda biraz yumuşatıcı eklemek. Su ve yumuşatıcı karışımını tüylere sıkar ve kurumaya bırakırsanız sonrasında zemini rahatlıkla süpürebilirsiniz. Tüm tüyler kaybolacak!

Evcil hayvanınızı taramak
Evcil hayvanınızı her gün temizlerseniz, fırçalarken çok fazla tüy dökülecektir. Bu, evcil hayvanınızı fırçalarken çıkan tüm tüylerin daha sonra evde olmayacağı anlamına gelir.

Ve tüylü dostunuzu fırçalamak için iyi bir tüyoya ihtiyacınız varsa, ihtiyacın olan bir çift tayt. Tayttan bir parça kumaş kesin ve bu kumaş şeridini fırçanıza yerleştirin. İğneler taytınızın içinden geçene kadar itin ve evcil hayvanınızı normalde yaptığınız gibi tarayın. Taramayı bitirdikten sonra, sadece kumaş şeridini çekin ve tüm tüyler de dışarı atılmaya hazır bir şekilde çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler