Ana SayfaEvBAHÇEÇiceklerinizin Soğanlarını Gelecek Kışa Saklayın

Çiceklerinizin Soğanlarını Gelecek Kışa Saklayın

Dikkatlice saklanırsa, bu yıl saksıya diktiğiniz çiceklerin soğanları gelecek kış da size çicek verebilir.

Çiçek açtıktan sonra en az altı hafta bekleyin, yaprakları sarararıp kurumaya başlamadan önce kesinlikle bitkinizin yapraklarını koparmayın.

Soğanın yapraklarını bağlamayın veya düğümlemeyin, bu hava akışını azaltır ve mantar hastalıkların gelişmesine neden olur. İlgili: Sardunya zamanı geliyor, kaçırmayın

Yeşillik hala yeşil iken, gelecek yıl için biriktirmek için soğanları besleyin ve sulayın. Bunun için genel amaçlı bir gübre kullanabilirsiniz. .

Soğanlarınızı isterseniz bahçede veya saksı içinde bırakabilirsiniz. Ama saksıyı yaz çicekleri ile doldurmak istiyorum derseniz o zaman soğanları çıkarıp saklayın.  Hangi Çiçek Nasıl Çoğaltılır?

Çicek soğanı nasıl saklanır?

Yeşillik öldüğünde, soğanı çıkarın ve temizleyin. Arka kökleri ve dökülen dış katmanlarını kesin. Soğanda bir hasar var ise onları atın.

Soğanın 24 saat kuruması için bir tepsinin üzerine koyun ve ardından mantar çürüklerinin gelişmesini önlemek için kükürtle (bahçe malzemeleri satan marketlerde var) hafif toz alın. Soğanları kağıt torbalara veya ağlara koyun ve kuru ve serin bir yerde saklayın. Küpenizin Sık Sık Çicek Açmasını Sağlayabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler