Ana SayfaHAYATPRATİKHavucu Saklamanın En İyi Yolu

Havucu Saklamanın En İyi Yolu

Pişmiş veya çiğ olarak yenildiğinde, havuçlar birçok ana öğüne lezzetli bir garnitür görevi görür ve kendi başlarına yendiğinde sağlıklı bir atıştırmalıktır. Bütün sebzeler gibi havuç da bir süre sonra kötüleşir.

Havuç saklamanın yolu sadece buzdolabında sebze bölümüne koymak değildir. Çok daha farklı bir yöntem ile daha uzun süre buzdolabında tutabilirsiniz. Bunlardan biri, onları suda bekletmek. Bu şekilde uygun şekilde saklandığında, havuç buzdolabında bir aya kadar kalabilir. Havucu Pişmiş Mi, Çiğ Mi Yemeli?

Yaprakları varsa, havuçların yeşil kısımlarını keserek başlayın. Bu adımı takip etmek önemlidir, çünkü bunu yapmamak yeşilliği bütün nemi emerek havuçların kuru ve yumuşak hale gelmesine neden olur. Havuçları kapaklı bir kapta saklayın ve havuçları tamamen suyla örtün. Onları buzdolabında saklayın ve suyu her dört ila beş günde bir veya bulanık olduğunda değiştirin.

Havuçları elma ve armut gibi meyvelerden uzak tuttuğunuzdan emin olun . Bu meyveler, etilen adı verilen ve diğer meyvelerin ve sebzelerin daha hızlı olgunlaşmasına neden olan bir gaz üretir. Havuç Suyunu Kullanmanın Yolları

Havuç Kötü Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Aşağıdaki işaretlerden herhangi birini havuçlarınızda görmeye başlarsanız, onları atmanın zamanı gelmiştir.

Sümüksü havuç: Havuçların katı ve gevrek olduğunu biliyorsunuz, bu yüzden aşırı yoğuşma ve nem nedeniyle bir sümük geliştirdikleri zaman göz korkutucudur. Bu aşamadayken havuç yemeyin çünkü sizi hasta edebilirler. Hemen atmanız iyi olacaktır.

Lastik havuç: Havuçlar yumuşak olduğunda, kötüye gidiyor demektir. Bu aşamada, onları hala yiyebilirsiniz, ancak muhtemelen lezzet ve doku bakımından o kadar da iyi olmayacak. Bu noktada, bu havuçları, havuç çorbası gibi yumuşak bir doku gerektiren yemeklerde kullanmak en iyisidir. Havuç Reçeli Tarifi

Havuçta siyah lekeler : Havuçta siyah lekeler görürseniz, bu Alternaria radicina adlı bir mantarın neden olduğu siyah çürük olabilir. Gelişmesi için iki sebep, yüksek sıcaklık ve yapraklarının uzun süre ıslanmasından kaynaklanmaktadır. Havuç üzerindeki lekelerin bir başka nedeni de basit olabilir. Onları yıkadığınız veya karanlık noktaları kestiğiniz sürece, yemeniz güvenlidir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
471TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler