Ana SayfaEvRadyatörlerin Performansını 2 Kat Yükseltebilirsiniz

Radyatörlerin Performansını 2 Kat Yükseltebilirsiniz

Radyatörleriniz zaten tamamen açık ama eviniz çok ısınmıyor mu? O zaman bu kullanışlı ipucunu denemelisiniz çünkü bu basit ve ucuz çözüm, evinizin güzel ve sıcak olmasını sağlayacaktır. Bu şekilde, kombiyi açmak zorunda kalmazsınız ve bu size oldukça fazla para kazandırır.

Radyatörler
Birçok evde, binanın dış duvarlarına yerleştirilen radyatörlerin kullanılmasıyla tüm evin ısınmasını sağlayan merkezi ısıtma kullanılmaktadır. Evin merkezi bir noktasına bir termostat yerleştirilir ve bu teorik olarak tüm evin belirli bir sıcaklığa kadar ısınmasını sağlar. Yine de bazı odaların diğerlerinden çok daha az ısıtıldığını sıklıkla fark ederiz. Radyatörlerin çoğu evlerin dış duvarları boyunca yerleştirildiğinden, sıcak havanın büyük bir kısmı dışarıya kaçar ve oda gerektiği gibi ısıtılmaz. Radyatörleriniz Tozlu Mu? Sorun Değil

Alüminyum folyo
Radyatörünüzün etkisini artırmak mı istiyorsunuz? Tek ihtiyacınız olan bir levha alüminyum folyo. Radyatörünüzle aynı uzunlukta bir folyo parçası açın ve bunu bir maskeleme bandıyla radyatörünüzün arkasına yapıştırın. Bu işlemi tüm radyatörleriniz için tekrarlayın. Veya alüminyum levha satın alın. Radyatörden gelen ısı alüminyum folyo tarafından yansıtılacaktır. Bu, sıcak havanın duvarlardan kaçmak yerine odaya geri yansıtılacağı anlamına gelir. Bu yöntem o kadar etkilidir ki, sanki odadaki ikinci bir radyatörü açmışsınız gibi hissettirir! Doğalgaz faturalarının azaldığını farkedeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler