Ana SayfaEvBeyaz Duvarlardaki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Beyaz Duvarlardaki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Yeni bir eve veya daireye taşındığınızda, bazı duvarları beyaza boyamak genellikle iyi bir fikirdir. Evin daha büyük ve daha temiz görünmesini sağlar. Ancak ne yazık ki beyaz duvarlara sahip olmanın bir dezavantajı var; kolayca kirlenirler. Peki, beyaz duvarlar farklı şekilde nasıl temizlersiniz?

Yöntemler
Duvarınızda nokta temizliği yapmak oldukça kolaydır. Öncelikle bir süngere ve mikrofiber bir beze ihtiyacınız var. İhtiyacınız olan temizlik ürünleri çok amaçlı temizleyici, biraz bulaşık sabunu, kabartma tozu ve diğer her şey başarısız olduğunda sihirli bir silgidir. Hangisini kullanacağınız tamamen uğraştığınız lekenin türüne bağlıdır. Duvara Zarar Vermeden Bant Nasıl Çıkarılır?

İlk yöntem: Anında gıda lekesi çıkarma
Lekeyi hemen görürseniz, bir sünger ve çok amaçlı bir temizleyici ile çıkarabilirsiniz. Bu, özellikle yiyecek veya içecek lekeleriyle uğraşırken işe yarar. Bunlar yapışkan olma eğilimindedir ve çok amaçlı temizleyici, yapışkan lekelerle nasıl başa çıkılacağını bilir.

İkinci yöntem: İnatçı leke
İnatçı bir lekeyle uğraşırken bu yöntemi deneyin. Yumuşak bir sünger alın ve suya batırın. Süngerin üzerine bulaşık deterjanı ekleyin ve lekeyi ovalayın. Köpük gördüğünüzde birkaç dakika bekletin ve ardından mikrofiber havlunuzla duvarı silerek temizleyin. Leke hala duruyorsa, duvarınız tamamen temiz olana kadar bu işlemi birkaç kez tekrarlayın.

Üçüncü yöntem: Gerçekten inatçı bir leke
Lekeniz çıkmıyorsa ve yukarıda bahsedilen yöntemler işinize yaramıyorsa bir yöntem daha var. Bir kaseye biraz kabartma tozu koyun ve bir parça su ekleyin. Karıştırdığınızda macun kıvamına gelmelidir. Ardından bu macunu duvara yaymak için bir sünger kullanın ve orada bırakın. Bir veya iki saat sonra, mikrofiber bezle macunu silin ve işte ! Leke çıkmış olmalı. Duvarları Silmek İçin Kendi Deterjanınızı Yapın

Her şey başarısız olursa, sihirli bir silgi kullanabilirsiniz. Sadece duvarlarınızın tamamen beyaza boyandığından emin olun. Çünkü bu, her şeyi tamamen silecek ve duvarlarınız biraz kirliyse eskisinin olduğu yerde yeni bir leke bırakacaktır. Veya başlangıçta duvarlarda parlak boya kullandıysanız.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler