Ana SayfaEvMUTFAKYoğurdunuz Mayalanmadıysa Çözüm Önerisi

Yoğurdunuz Mayalanmadıysa Çözüm Önerisi

Ev yoğurdu son zamanlarda çok moda. Sağlık için herkes ev yoğurdu üretmeye çalışıyor. Ancak yoğurt yapmanın bazı püf noktaları bulunuyor. Bu noktalara dikkat edilirse yoğurdunuz lezzetli ve sert olacaktır. Ancak bazen herşeyi aynı yapmanıza rağmen yoğurt tutmaz, sulu kalır veya süt sertleşmez. Bu yazımızda mayalanmayan sütün nasıl yoğurt yapılabileceğini anlatacağız. Fırında hızlı ve lezzetli yoğurt nasıl yapılır?

Yoğurt yapmak için tüm şartları gerçekleştirdiniz ancak süt bir türlü mayalanmadı mı? Zaman zaman bu tür durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Geleneksel yöntemlerle yani mayaladığınız sütünü sıcak bir ortamda sardınız ve beklemeye bıraktınız. Açtığınızda sütünüz mayalanmamış olabilir. Bu durumda sütünüzü kesinlikle atmayın. İçinde maya bulunan sütü fırına dayanıklık bir kabın içine koyun. Fırını 75 derece sıcaklığa getirin. Ve fırının içinde bir saat tutun. Bu esnada kabın ağzını kapatmayın. Bir saat sonra çıkarın bakın. yoğurt istediğiniz kıvamda değilse o zaman bir saat daha tutun. Evde probiyotik yoğurt nasıl mayalanır?

Fırından çıkardığınızda yoğurdunuzun sert ve lezzetli olduğunu göreceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler