Ana SayfaGÜZELLİKBeyaz Saçlar için Zeytinyağı Çözüm mü?

Beyaz Saçlar için Zeytinyağı Çözüm mü?

Zeytinyağı ile yapılan masaj, beyaz saçları azaltmak, doğal saç rengini korumak, saç kuruluğunu azaltmak, saçı güçlendirmek ve parlatmak için tercih edilen geleneksel bir yöntemdir. Bu yöntemin işe yaradığını düşünenler ya da hiç inanmayanlar olabilir. Zeytinyağının aslında saçın beyazlamasının bir düşmanı mı, yoksa bu tarihe kadar hayatta kalan eski bir efsane mi olduğuna bir göz atalım. Patates kabuğu, beyaz saçları eski haline getirebilir mi?

  1. Kepek nedeniyle beyaz saçlar

Zeytinyağı, kuru ve hasarlı saç derisine derin bir beslenme sağlar. Kuru saç derisi, kepek ve saç dökülmesi gibi problemlerin nedenidir. Kepek, genç yaşta ortaya çıkan saç beyazlamasının en önemli nedenlerinden biri olduğunu bilmek sizin için ilginç olabilir. Zeytinyağı, kuruluk nedeniyle kepek sorununu güçlü bir şekilde tedavi eder.

  1. Saç rengini geri kazanmak için güneş hasar onarımı

Güneş, D vitamini şeklinde saçlara güç ve renk kazandırır. Ancak, doğrudan güneş ışığına maruz kaldıklarında saçları kurutur ve saçların beyazlamasına neden olur. Zeytinyağı, kuru saçlarda kaybolan nemi ve hidrasyonu yeniden oluşturarak güneş hasarını onarmanın kolay bir yoludur. Beyaz saçlardan ceviz kabuğu ile kurtulun

  1. Saç foliküllerinin pH seviyesini geri yükler

Zeytinyağı, saçları nemli yapar ve ayrıca daha fazla güneş hasarından da korur. Güneş hasarı nedeniyle beyaza dönüşen saçların doğal rengine geri dönmesini sağlar. Bu temelde saç foliküllerinin pH seviyesinin geri yüklenmesiyle gerçekleşir. Zeytinyağı saç foliküllerinin pH seviyesini tekrar sağladıktan sonra melanin verimli bir şekilde çalışmaya başlar. Bu nedenle, Eumelanin ve Pheomelanin (iki saç boyama pigmenti) arasındaki normal denge geri yüklenir. Saçları eski rengini geri getirir.

  1. Kimyasal hasarlı saçlar ile savaşır

Aşırı saç şekillendirme ürünleri kullanmak, saçı kimyasal olarak hasarlı hale getirir. Kimyasal olarak zarar görmüş saçlar doğal saç rengini kaybeder ve griye dönüşür. Bu genellikle, kimyasalın, saç köklerine ve saç derisine zarar vermesiyle olur. Zeytinyağı zayıf saç köklerini yeniden güçlendirerek kimyasal hasara karşı savaşır. Aynı zamanda saç derisinin ve saç köklerinin pH seviyesini de geri yükler. Saçınızda gri-beyaz tellerin artışını durdurmanın 3 yolu

  1. Erken yaşlanmayı geciktirir

Zeytinyağı, yaşlanmaya bağlı olarak saç beyazlatma belirtilerini kesinlikle geciktirebilir, ancak onları sonsuza dek durduramaz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler