Ana SayfaEvFırın Tepsinizi Kolayca Temizleyebilirsiniz

Fırın Tepsinizi Kolayca Temizleyebilirsiniz

Üzerinde yanmış yiyecek veya kalıntı bulunan bir fırın tepsisi zordur. Çünkü bu, sonsuza kadar onu temizlemeye çalışmak ve başarılı olamamak anlamına gelir. Ancak fırın tepsinizi temizlemenin yolları da var. Ve oldukça kolay olduğu ortaya çıktı! Tek ihtiyacınız olan iki malzeme..

Fırın tepsinizi veya ızgarayı karbonat ve beyaz sirkesi ile temizleyebilirsiniz. Ve muhtemelen bu iki malzemeye zaten evinizde sahipsinizdir!

Yöntem
Yarım bardak karbonatı biraz ılık su ve biraz beyaz sirkesi ile karıştırın. Ardından fırın tepsinizi lavaboya (uygunsa) veya düz bırakabileceğiniz başka bir yere koyun. Su, kabartma tozu ve beyaz sirke karışımını fırın tepsisinin içine ve çevresine koyun (karışımın hemen gidere akmaması için lavaboda bir çeşit tıkaç olduğundan emin olun). Bir saat bekletin ve tepsiyi tel veya süngerle ovalayın. Tüm yanmış yiyecek artıkları kaybolacak ve fırın tepsiniz yeniden yepyeni görünecek! Fırın Kullanırken Yapılan 5 Hata

Pas
Izgara veya tepsinizi hemen durulayıp kuruladığınızdan emin olun. Bu şekilde, pas oluşma şansı olmayacaktır. Ve büyük bir bonus, kabartma tozu ve sirke karışımının lavabo giderinizi temizlemeye de yardımcı olmasıdır. Bu bir kazan-kazan! Artık fırın tepsiniz tekrar kullanılmaya hazır. Gelecekte tekrar bu kadar çok iş yapmak zorunda kalmayacağınızdan emin olmak istiyorsanız, bir şeyler pişirirken biraz yağlı kağıt kullanın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
471TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler