Ana SayfaSAĞLIKPatlamış Mısır Sağlıklı Mıdır?

Patlamış Mısır Sağlıklı Mıdır?

Sinemaya gittiğinizde ve tuzlu tereyağına batırılmış patlamış mısır atıştırdığınızda, sağlıklı bir atıştırmalık gibi hissetmeniz mümkün değildir. Ama patlamış mısırın aslında sağlıklı olabileceğini biliyor muydunuz? Doğru şekilde yerseniz, yani. Patlamış mısırın aslında nasıl ve neden iyi bir atıştırmalık seçeneği olabileceğini öğrenin.

Beslenme bilgileri
Ne yediğini gerçekten bilmek isteyenler için; İşte patlamış mısırda bulunan besinlerden bazıları. Tuzlanmamış bir bardak patlamış patlamış mısır yediğinizde, bir gramdan az yağ, sıfır miligram kolesterol, 1 miligramdan az tuz, 1.21 gram lif ve bir gramdan az protein yersiniz. Mısır, tam tahıl olarak bilinen şeydir. Patlamış mısır yerken bile, tam tahıllı bir yemek yiyorsunuz demektir. Ve bu bazı büyük sağlık yararları ile birlikte gelir. Magnezyum, potasyum, A, B ve E vitaminleri içerir ve patlamış mısır tam tahıl olduğu için oldukça tok tutar! Bayatlayan Patlamış Mısır Nasıl Tazelenir?

Tam tahıllar daha az iltihaplanma ve kalp hastalığı, diyabet ve yüksek tansiyon gibi daha düşük sağlık sorunları riski ile ilişkilendirilmiştir.

Sağlıklı mı değil mi?
Yani bu patlamış mısırın sağlıklı olduğu anlamına mı geliyor? İyi evet. Ama sadece tuzsuz ve ölçülü yerseniz. Kendinize bir kase patlamış mısır yaptığınızda, sadece bir fincan kullanmıyorsunuz. Genellikle üç veya daha fazlasını kullanırsınız. Ve yukarıda listelenen beslenme bilgileri, bir fincan patlamış mısır için geçerlidir. Üç bardak patlamış mısır yerseniz, tuz miktarı üç katına çıkar. Artan tuz alımıyla gelen diğer sağlık risklerine ek olarak, yemek yedikten sonra şişkinlik hissetmenize de neden olabilir.

Mısırınızı yalnızca belirli bir yağda olduğu gibi ekstra lezzetle patlatılmış veya tereyağı ile tatlandırılmış veya tuzlanmış seviyorsanız, lezzet katmak için kullandığınız malzeme türlerine ekstra dikkat edin. Bu, patlamış mısır atıştırmalığınızın hala sağlıklı kabul edilip edilmemesi konusunda çok büyük bir faktördür.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler