Ana SayfaSAĞLIKUçucu Yağları Ayaklarınızın Altına Sürmeniz İçin 4 Neden

Uçucu Yağları Ayaklarınızın Altına Sürmeniz İçin 4 Neden

Uçucu yağlar, hem geleneksel tıpta hem de aromaterapide yaygın olarak kullanılmaktadır. Yağların nasıl kullanıldığına bağlı olarak sağlık yararları da farklılık gösterebilir. Bu yazıda uçucu yağları ayağınızın altına sürerek nasıl faydalar elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Organik olarak yetiştirilen bitkilerden damıtılan, ayaklarınızı ovalamak için terapötik dereceli esansiyel yağlar kullanarak 4 önemli fayda sağlayabilirsiniz.

1. Yağların etkisi hemen vücuda yayılır
Ayak tabanındaki gözenekler sayesinde, ayak tabanının her tarafına uygulanan yağ, vücudun her hücresine yirmi dakika kadar kısa bir sürede ulaşır.

2. Refleksoloji
Ayaklar, her sinir hattının bittiği bölgedir. Çoğu refleksoloji sisteminde, ayak başparmağı beyne ve kafaya karşılık gelir, sonraki iki ayak parmağı gözleri temsil eder ve sonraki ikisi kulaklara karşılık gelir. Tabanın en üst üçte biri göğüs ortamızdır, üçte biri mide ve sindirim sistemidir. Basitçe, esansiyel yağlar ile belirli bir noktaya uygun baskı kullanarak, ilgili organla ilgili sorunlar tedavi edilebilir.

3. Az tahriş ve hassasiyet
Ayakların altındaki deri, vücudun diğer yerlerine göre çok daha az hassastır. Yağlar özellikle ayaklara uygulandığında daha yüksek güvenlik anlamına gelir. Bu, narenciye ve kekik gibi daha sıcak yağları, tahriş ve hassasiyet konusunda endişelenmeden kullanmanızı sağlar.

4. Karaciğer bypas
Ayaklara yağların tatbik edilmesi, karaciğere geçmesine ve orada birikmelerini önler. Sonuç olarak, yağlar dolaşım sistemi boyunca ilerler ve alt bronşiyal kapillerlere ve işlenmemiş tüm organizmalara ulaşır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler