Ana SayfaEvBAHÇEBahçe Fayanslarında Beyaz Lekeleri Gidermenin Yolu

Bahçe Fayanslarında Beyaz Lekeleri Gidermenin Yolu

Tuğla veya beton kiremit üzerindeki kireç genellikle beyaz bir renk alır ve bu da verandanızın veya evinizin duvarlarının görünümünü gerçekten bozabilir. Kireç lekesi ve çiçeklenme doğal süreçlerden kaynaklanır. Yağmur yağdığında, yağmur suyu tuğla veya kiremit içindeki doğal elementlerle temas ederek kireç lekelenmesine neden olur. Asla tamamen kurtulamazsınız ama beyaz lekeleri azaltabilirsiniz . Bunun için bir ipucumuz var!

Temizlik
Her şeyden önce, kiremitleri veya tuğlaları iyi bir şekilde temizlemeniz gerekir. Önce süpürün. Ardından, bir kovayı ılık su ve bulaşık sabunu ile doldurun ve bununla fayansları ovun. Ardından sudan kurtulmak için bir yer sileceği kullanın.

Şimdi beyaz lekelerle mücadelenizi başlatma zamanı! Temiz bir kova alın ve ılık suyla doldurun ve içine yaklaşık 300 ml çamaşır suyu ekleyin. Karışımı fayans veya tuğlalardaki beyaz lekelerin üzerine dökün ve 10 ila 15 dakika bekletin. Ardından verandanızı veya duvarınızı temizlemek için bir süpürge kullanın. FSuyu tekrar bir yer sileceği ile silin ve fayansları eski bir havluyla silerek kurulayın. Fayanslarınız veya tuğlalarınız yeni gibi görünecek!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
471TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler