Ana SayfaGÜZELLİKCİLT BAKIMIBurun Yağlanması Nasıl Geçer?

Burun Yağlanması Nasıl Geçer?

Yağlı bir burun can sıkıcı olabilir ve akne gibi sorunlara yol açabilir. Evde uygulayacağınız bazı yöntemlerle burnunuzu yağdan arındırmanız mümkün.

Yüzünü buharla temizleyin
Buhar, gözenekleri açmaya ve böylece burundaki yağı azaltmaya yardımcı olabilir. Önce yüzünü yıkayın, sonra da makyajını temizleyin. Suyu orta ateşte ağzı kapalı bir kapta buhar çıkarmaya başlayana dek ısıtın. Başınıza bir havlu örtün, tencereyi açın ve üstüne eğilin. Cildinin, buharın bir kısmını emmesine izin verin. Buharın başında on dakika kadar kalın. İsterseniz suya nane ya da papatya çayı gibi bitkisel malzemeler katabilirsiniz. Yağlı Cilt Nasıl Kontrol Edilir: 9 Doğal Çözüm

Limon kullanın
Limon, burnun üstündeki kirleri yok eder. Limon kullanmak için, üç damla limon suyunu yeterince şekerle karıştırıp macun yapın. Bu solüsyonu bir parça pamuk yardımıyla burnunuza sürün. Bunu günde üç kez yaparak yağlanmada azalma olup olmadığına bakın. Yağlı Ciltler İçin En İyi Üç Maske Tarifi

Badem ezmesi kullanın
Tek bir bademi, bir oklava ya da mutfak robotuyla ezin. İçine az miktarda bal ekleyin sonra da bademi burnunuza sürün. 15 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Sirke kullanın
Eşit miktarda suyla sirkeyi karıştırın. Sonra, bir parça pamuğu karışıma batırın. Pamuğu beş dakika boyunca burnuna bastırın. Karışım burnunuzda 15 dakika kaldıktan sonra yıkayın.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler