Ana SayfaEvÇatal Bıçak Takımında Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Çatal Bıçak Takımında Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Muhtemelen evde bir çekmecede güzel bir çatal bıçak takımınız vardır. Kullandıktan sonra bulaşık makinesine koymuşsunuzdur. Kirlendiklerinde bulaşık makinesine koymak çok kolaydır. Bu, pas lekeleri geliştirebilecekleri anlamına gelir.

Bu lekeler, çatal bıçak takımı kurulama bezi ile kurutulmak yerine kendi kendine kurumaya bırakıldığında oluşur. Bunu önlemek istiyorsanız, çatal bıçak takımını temiz olduğunda hemen kurutmak en iyisidir. Paslanan Bıçaklar İçin Çözüm Önerileri

Limon suyu
Tabii ki zarar çoktan verilmiş olabilir. Neyse ki pas kalıcı değildir ve bu konuda kesinlikle bir şeyler yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan önemli miktarda limon suyu. Büyük bir bardak alın ve yaklaşık üçte ikisini doldurun. Bıçaklarınızı veya diğer çatal-bıçak takımlarınızı, bıçak kısmı suyu içinde olacak şekilde bardağa koyun. Yaklaşık beş ila yedi dakika bekletin ve ardından çatal bıçak takımını çıkarın. Bir bulaşık telinin yumuşak tarafıyla ovarak temizleyin ve ardından ılık su altında durulayın. Temiz bir kurulama beziyle kurulayın ve pas lekelerinin kaybolduğunu ve çatal bıçaklarınızın yeni gibi göründüğünü fark edeceksiniz !

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
471TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler