Ana SayfaSAĞLIKDizleriniz Sık Sık Tutuluyorsa

Dizleriniz Sık Sık Tutuluyorsa

Zaman zaman size de olur. Oturuyorsunuz ya da kanepede uzanıyorsunuz ve bacaklarınızı çektiğinizde yüksek bir çırpma, çatlama veya tık sesi duyuyorsunuz. Bu size çok nadiren oluyorsa, endişelenecek bir şey değildir. Ancak, bu sesleri düzenli olarak duyuyorsanız o zaman sebebi keşfetmek ve doğru çözümü bulmak önemlidir.

Amerikada yapılan bir araştırma düzenli olarak dizleri tutulan ve ses gelen insanlar üzerinde araştırma yaptılar. Araştırma, bu insanların yüzde 75’inde osteoartrit olduğunu, yani eklemlerinde sorun olduğunu gösterdi. Bunun yanı sıra, çalışma aynı zamanda bazen dizleri tutulan ve ses gelen insanların bir yıl içinde ağrılı artrit gelişme olasılığının iki katı olduğunu göstermiştir.

Neyse ki, diz çöktüğünüzde her şey kaybolmaz. Osteoartrit veya düzenli artrit gelişme riskinin mümkün olduğunca düşük olduğundan emin olmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Örneğin, egzersiz yapmak veya en azından her gün aktif olmak için çok yardımcı olur. Bu, her gün bisiklete binerek veya yürüyüş yaparak çok kolay bir şekilde halledilebilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler